Haber
11 Ocak 2019 - Cuma 21:03
 
Erdoğan Trabzon'a müjdelerle geldi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Hayrı Gür Spor Salonu’nda düzenlenen, AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı’nda partililere ve vatandaşlara hitap etti.
SİYASET Haberi
Erdoğan Trabzon'a müjdelerle geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidarları döneminde Trabzon’a 30 milyar lira yatırım yaptıklarını, laf değil icraat siyaseti gerçekleştirdiklerini, eğitimden sağlığa, turizmden ulaşıma, ticaretten tarıma, sanayiye kadar Trabzon’un hangi ihtiyacı varsa, neyin eksikliğini hissediyorsa, onu gidermenin çabasını güttüklerini söyledi.

Trabzon’a ikinci üniversitesi, yurtları, yolları, tünelleri, barajları, derslikleri, hastaneleri, spor salonları, gençlik merkezleri ve 41 bin seyirci kapasiteli modern stadyumuyla her alanda çağ atlattıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akçaabat Millet Bahçesi ve Avni Aker Millet Bahçesi gibi yeni projelerin de çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Avni Aker Millet Bahçesi’nin yaklaşık 58 bin metrekare, Akçaabat Millet Bahçesi’nin de yaklaşık 23 bin metrekare alana sahip olacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bizzat kendi himayesinde yürütülen Trabzon Merkez-Pazarkapı’daki cami ve külliyenin inşasının da devam ettiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bin kişilik konferans salonu, İslami kültür merkezi ve müzesinin de tamamlandığında Karadeniz’in en büyük külliyesi olacağının altını çizerek, 100 yataklı Of Devlet Hastanesi’nin yapımının sürdüğünü, 1200 yataklı Trabzon Şehir Hastanesi projesinin ihale aşamasında olduğunu, 1,3 milyar lira maliyetli Trabzon Şehir Geçişi Devlet Yolu ile Akyazı ve sahil bağlantı yollarının inşasının da seneye bitirileceğini bildirdi.

Etüt çalışmaları süren Trabzon-Erzincan arasındaki hızlı tren projesini de hayata geçirerek, Trabzon’u da hızlı tren ağına ekleyecekleri müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Solaklı Vadisi'nde 20 kilometrelik bir güzergâhta örnek bir projeyi hayata geçirdiklerini, Of-Çaykara arasındaki proje ile vadinin çehresinin değiştirildiğini, Altındere Vadisi Millî Parkı ile Sera Gölü Tabiat Parkı ve Uzungöl Tabiat Parkı’nın da yer aldığı sekiz tabiat parkında gerekli çalışmaları yaparak, tabiat turizmine katkı vereceklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işverenlerle yükseköğrenim mezunlarını buluşturmak amacıyla da 10-12 Mart 2019 tarihlerinde Trabzon’da Karadeniz Kariyer Fuarı’nın düzenleneceğini de bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sadece Trabzon’un değil, Türkiye’nin çehresini değiştirdiklerini, sadece bir alanda arzu ettikleri değişimi gerçekleştiremediklerini belirterek, son 16 yılda muhalefetin zihniyetini değiştiremediklerini söyledi.

Kaynak: (G61) - Güncel61 Editör:
Etiketler: Erdoğan, Trabzon'a, müjdelerle, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı