Haber
28 Mayıs 2020 - Perşembe 20:24
 
Erdoğan 1 Haziran'ı işaret etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bir Kabine Toplantısı gerçekleştirdi.
SAĞLIK Haberi
Erdoğan 1 Haziran'ı işaret etti

Erdoğan toplantı sonrası önemli kararlar açıkladı.İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının satırbaşları:

Yaklaşık bir aydır normalleşme takvimimizde yer alan hususları peyderpey açıklıyoruz. Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamen kaldırılmıştır.

İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak. Kronik rahatsızlığı olan kamu çalışanlarının durumuna kurumları karar verecek.

Kreşler ve gündüz bakım evleri 1 Haziran'da açılacak. Sokağa çıkma kısıtlamasını bir süre daha devam ettireceğiz.

65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması ve pazar günü seyahat izni devam edecek. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız, maske temizlik ve mesafe şartıyla işinin başında olabilecek.

20 yaş altı yasağı 18 altına indiriyoruz. 0-18 yaş grubunun tamamı, çarşamba ve cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma sınırlamasına tabi olmayacak. Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran'da hizmet vermeye başlayacak. Spor tesisleri gece 24'e kadar hizmet verebilecek.

Plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek.

Hayvan satış yerleri 1 Haziran'dan, hipodromlar 10 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek. Sokağa çıkma kısıtlamalarının bazılarını bir müddet daha sürdürmekte fayda görüyoruz.

Sürücü kursları, benzeri kurslar 1 Haziran'dan itibaren hizmet verebilecek. Deniz turizmi, balıkçılığı ve taşımacılığı ile ilgili sınırlamalar da belirlenen kurallar dahilinde kaldırılmıştır. Yeni normal düzende maske, mesafe, temizlik, bunları ihmal etmeyelim. Müze ve ören yerleri, 1 Haziran'da onlar da açılıyor. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan, 1, Haziran'ı, işaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı