Haber
05 Kasım 2018 - Pazartesi 16:05
 
Emniyetten o habere cevap geldi
Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü magandalarla ilgili MHP İl Başkanının yapmış olduğu açıklamaya cevap verdi.İşte o açıklamalar
TRABZON Haberi
Emniyetten o habere cevap geldi

Bazı basın yayın organlarında; İlimizde meskun mahallerde silah kullananlar ile ilgili güvenlik güçlerince yapılan işlemlerde siyasi güç sahiplerinin devreye girerek magandalara sahip çıkmaya çalıştıkları yönünde çeşitli açıklamalara yer verilmiştir.

İlimiz genelinde toplumun huzurunu ve güvenini bozan şahıs ve olaylara yönelik ciddi denetim ve kontrollere devam edilmektedir. Yapılan bu çalışmalar neticesinde çok sayıda silah, kurusıkı silah, pompalı tüfek ve bu silahlara ait fişek ele geçirilmiştir. Bu bilgiler belirli zaman dilimlerinde, haftalık hatta günlük olarak basın yoluyla paylaşılarak, vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi sağlanmaktadır.

Ayrıca; İlimizde gerçekleşen tüm düğün, konvoy, asker uğurlama, maç sonraları, meskun mahaller vb. etkinlikler ile eğlence mekanları titizlikle kontrol edilmekte, herhangi bir suç unsuru tespit edildiğinde gereken işlemler yapılmaktadır.

Bahse konu haberlerde bahsedildiği şekilde yaptığımız bu işlemlerde tarafımıza herhangi bir baskı ve müdahalede bulunulması söz konusu olmamakla birlikte,  bilakis tam aksine bu yönde yaptığımız çalışmalardan ve elde ettiğimiz suç unsurlarından dolayı her kesimden  fazlasıyla destek alınmaktadır

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emniyetten, o, habere, cevap, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı