Haber
10 Ekim 2019 - Perşembe 18:44
 
Ekim'in makam aracı gündem oldu
Sözcü Gazetesinden İsmail Akduman'ın haberine göre;Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim makam arabasını hizmet araçları ihalesine eklediği iddia edildi.
SİYASET Haberi
Ekim'in makam aracı gündem oldu

İlçede 5 dönem Belediye Başkanı olarak görev yapan AKP’li Şefik Türkmen'in ardından 31 Mart seçimlerinde göreve gelen AKP’li Osman Nuri Ekim'e yeni bir makam aracı alınma kararı ilçede şaşkınlıkla karşılandı.

 

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim'in Belediye Meclisinde makam aracı kararı alınmasına yönelik tartışmalar devam ederken, önergenin İYİ Partili belediye meclis üyelerince verildiği iddiası tartışmaları da beraberinde getirdi. İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, makam aracının önergeye AK Parti grubunca eklendiğini savundu.

İYİ Partili üyelerin, eskiyen ve artık verimli hizmet alınamayan hizmet araçlarının yenilenmesine dair önerge verdiğini söyleyen Mısır, “Bu önerge halkımıza daha etkin, güvenli hizmet sunabilmek adına verilmiştir. AKP grubu da bu önergemiz karşısında bekleyen bir makam aracı teklifi olduğunu, mevcut iki makam aracının eskidiğini ve sürekli sorun çıkardığını söyleyerek, eskiyen hizmet araçlarının yenilenmesi için verdiğimiz önergeye uygun olmak kaydıyla makam aracı alımı içinde ekleme yaptı. Meclise bu haliyle gelen önerge de kabul edildi” dedi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Ekim'in, makam, aracı, gündem, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı