Haber
08 Şubat 2018 - Perşembe 15:55
 
Eğitimle fethetmenin sağlanması
TÜRKAV Başkanı Kenan KURU: " 2017-2018 eğitim - öğretim yılının ikinci yarısının başlamasında da fedakârca görev yapan öğretmenlerimizi ve sevgili yavrularımızı TÜRKAV olarak kutluyorum." Başarılar diliyorum. dedi.
TRABZON Haberi
Eğitimle fethetmenin sağlanması

KURU:”Trabzon TÜRKAV yaptığı açıklamalarla, Eğitim ve öğretimin Millet hayatındaki yerine, önemine dikkatleri çekerek, konferanslar ve panellerle geleceğe katkı koymaktadır.” Ülküsüyle, Türk Milli eğitiminin dünya ile yarışabilen anlayışı olmalıdır. Bu Ülkü, Türk gençlerinde zorunluluk halini almıştır. Öğrencilerin not ortalaması olarak görülen başarısını TÜRKAV adına kabul etmek mümkün olmadığını buradan ifade ediyorum.  Sadece yarışmak ve başarmak gibi duygularla oyalanan bir neslin gerçek anlamda idealine, şeklen varabileceği unutulmamalıdır.  Türkler tarih boyunca eğitimin bünyesinde yaşamış ve başarının hâkimi olmuşlardır. Bu hâkimiyet geleceği emanet edeceğimiz çocukların başarısında görülmelidir.
 TÜRKAV, Milletin hizmetinde olan Kamu Çalışanları olarak,  Eğitim - öğretim yılının ikinci yarısının başlaması nedeniyle, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve ailelerini bir bütün olarak değerlendirerek kutluyoruz.

TÜRKAV Başkanı Kenan KURU: "Medeniyetin en üst noktasına eğitimle çıkılan yüzyılda, insan ve millet için her değerlendirme önemli hale gelmiştir. Milletler birbirleriyle çarpışırken, kapalı kalan milli refleksleri eğitimle görmemek, eğitim ve öğretime gölge düşürmek isteyen soyu bozukların iştahını kabartacaktır. 
Bilgisizlik ve art niyetli olan soyu bozukların amacına ulaşmamaları için eğitim ve öğretim önem taşımaktadır.  Daha çok eğitim, daha çok eğitime yapılacak yatırım!  İyilerin kötü, kötülerin iyi olarak ortaya sunulmaya çalışılmasına çaba sarf eden dünyada, eğitimle, Enternasyonal fikirlerle dünyaya hâkim olabilmek için alabildiğince çalışma gösterilmiyor mu?
 Bilim ve teknoloji ile oluşturulan vasıtalar sayesinde dünya devletleri birbirleriyle yarışmak imkânı bulmuştur. Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitimle, fethetmenin, sağlanması,
Yorumlar
Haber Yazılımı