Haber
08 Ocak 2020 - Çarşamba 20:18
 
Çimşir maç sonu konuştu
Trabzonspor teknik direktörü Hüseyin Çimşir Bursa maçı sonrası konuştu.
TRABZONSPOR Haberi
Çimşir maç sonu konuştu

Süper Lig Cemil Usta Sezonunun devre arasında Antalya’da bulunan Trabzonspor, kamptaki ilk hazırlık karşılaşmasını Bursaspor ile oynadı. Teknik Direktör Hüseyin Çimşir, 0-0’lık beraberlikle tamamlanan karşılaşma sonrası soruları yanıtladı.

 Teknik Direktör Hüseyin Çimşir, “Bursa benim için önemli bir şehir, şampiyonluk yaşadığım şehir. Onlarla oynamak ayrı bir duygu. Maça gelecek olursak hazırlık dönemindeyiz ve eksiklerimiz var. Neleri eksik yaptık, neleri fazla yapıyoruz bunları görmek açısından önemli bir müsabakaydı. Bu eksiklikleri en kısa sürede ortadan kaldırıp, en hazır şekilde Süper Lig’e ve Ziraat Türkiye Kupası ile birlikte başlayacak sezonun ikinci yarısına hazır olmak amacımız. Karma bir takım yaptık, hem genç oyuncuları gördük, hem de tecrübeli oyuncularla birlikte bir maç oynadık. Güzel bir müsabaka oldu, alacağımız dersler var. Onlar üzerine çalışıp, eksiklerimizi gidererek fazlalarımızı daha da çoğaltıp Süper Lig’e en hazır şekilde başlamak istiyoruz” dedi.

İkinci yarı beklentileri ve hedefler üzerine yöneltilen soruya ise Teknik Direktör Hüseyin Çimşir, “Baskı her yerde var. Özellikle Trabzonspor’da baskı olmadığı zaman olmaz. Dediğim gibi ikinci yarıdan beklentimiz, şu anki konumun daha üzerine çıkmak. Şampiyonluk hayalimiz var, hedefimiz var. Onu gerçekleştirebilmek için elimizden gelen gayreti ve mücadeleyi ortaya koyup, gidebildiğimiz yere kadar gidip umarım hedeflerimize ulaşırız. Bunun için çabalıyoruz, bunun için uğraşıyoruz. Elimizden ne kadar fazla geliyorsa bunu yapma gayretimiz var. Bu sezonla ilgili özellikle hikayesi okunan bir takım ortaya koymak istiyoruz. Başkasının hikayesini değil de kendi hikayemizin okunmasını istiyoruz. Onun için de bütün arkadaşlarla beraber el ele verip, inşallah ikinci yarıyı iyi bir şekilde geçirip, arzuladığımız yerde ligi bitirebiliriz” diye yanıt verdi.

Yönetim Kurulunun kendisine olan güveni ve transferler üzerine yöneltilen soruyu ise Çimşir, “Başkanımıza teşekkür ediyorum, kolay bir iş değil. Ben 5 yıldır yardımcı antrenörlük yapıyorum ama bu süre zarfında bu kararı almak onlar için riskti. Yönetim kurulunun bana olan güveni ve inancı beni daha çok çalışmak için motive edecek. Onların güvenine layık olmaya çalışacağız. Eksikliklerimiz var, bir planlamamız var. Devre arası transferi kolay bir iş değil. Hem oyuncu maliyeti hem de iyi oyuncuyu bulmak anlamında zor bir iş. Bunun ekonomisi var, oyuncunun buraya gelebilmesi var. Çok net söyleyeyim; kadromuza oyuncu katmak için oyuncu katmayacağız. Mevcutlara alternatif olabilecek, onlarla rekabet edebilecek, kalitesi üstün oyuncu bulursam almak için bunu zaten yönetim kurulumuza söyleyeceğim. Şartlar, zaman neyi gösterir bilmiyorum ama arada oyuncu almayacağız” diyerek cevapladı.

 
 
Kaynak: (G61) - Güncel61 Editör:
Etiketler: Çimşir, maç, sonu, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı