Haber
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 19:11
 
CAS'ın Trabzonspor'un aleyhine kararı hukuksuz
Kanada Spor Hukuku Birliği Başkanı Spor Avukatı ve Spor Hukuku Profesörü Amelia Fouques, CAS’ın aldığı son kararı değerlendirdi. “FIFA şikeyle mücadelede ciddi mi?” diye sordu.
TRABZONSPOR Haberi
CAS'ın Trabzonspor'un aleyhine kararı hukuksuz

“Kesinlikle hayır” derken Trabzonspor kararını veren CAS hakimlerinin adlarını açıkladı. Milanolu Luigi Fumagalli, Londra'dan Phillippe Sands ve Bern'den Patrick Lafranchi olduğunu söyledi. Trabzonspor’un CAS’taki davasında TFF ve F.Bahçe’nin yanında FIFA’nın da Trabzonspor’un karşısında yer aldığını açıkladı. Trabzonspor'un halka açık bir duruşma talep ettiği CAS Genel Sekreteri Matthieu Reeb’e bu dosyanın ulaşmadı. Video kaydı ile davanın CAS’ın sistesinden canlı olarak yayınlanması için yapılan başvurununda Reeb’in önüne gelmeden reddedildiğini iddia etti. Bunun da CAS’tan çıkan kararın hukuki açıdan geçerli olarak kabul edilemeyeceği anlamına geldiğini ve kararın geçersiz olduğunu iddia etti.

 
 
undefined

Trabzonspor’un avukatlarının bu itirazı üzerine Reeb’in ‘CAS’ın tüm duruşmaları web sitesinde yayınlama zorunluluğu olmadığını“ söylediği ortaya çıktı.

Bunu FIFA’ya sorduğunu ve aldığı cevabın; “duruşma sadece teknik yasal meseleleri ilgilendirir…” olduğunu belirtti. CAS’ın 103’üncü paragrafında yer alan ve daha önce Mutu ile Pechstein kararlarında olmasına rağmen halka açık bir duruşmayı reddettiğini hatırlattı.

 

Kaynak: Editör: Güncel61 Trabzon Haber
Etiketler: CAS'ın, Trabzonspor'un, aleyhine, kararı, hukuksuz,
Yorumlar
Haber Yazılımı