Haber
18 Kasım 2017 - Cumartesi 08:52
 
Cami inşaatında gelen ölüm
Edinilen bilgiye göre, Hıdırnebi Yaylası saat 14.30 sıralarında çoğunluğu hayırseverler tarafından yaptırılan ve inşaatında da hayırseverlerin çalıştığı Hıdırnebi Yayla Camisi'ne ait lojman inşaatında henüz belirlenemeyen bir nedenle çökme meydana geldi.
TRABZON Haberi
Cami inşaatında gelen ölüm

Edinilen bilgiye göre, Hıdırnebi Yaylası   saat 14.30 sıralarında çoğunluğu hayırseverler tarafından yaptırılan ve inşaatında da hayırseverlerin çalıştığı Hıdırnebi Yayla Camisi'ne ait lojman inşaatında henüz belirlenemeyen bir nedenle çökme meydana geldi. Olayda 1 kişi öldü, biri cami imamı olmak üzere 7 kişi yaralandı. Olayda ölen 85 yaşındaki Ahmet Aydın'ın lojman inşaatında çalışanları çay içmeye davet ettiği sırada çökmenin olduğu ve bu sırada kaçamayarak çöken inşaatta hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bazı işçilerin ise çökme sırasında kaçarak kurtuldukları ancak cami imamı Mustafa Çakır'ın ise olayda ağır şekilde yaralandığı belirtildi. Hafif yaralılar Haçkalı Baba Devlet Hastanesi'nde, ağır yaralı imam Mustafa Çakır, KTÜ Tıp Fakültesi’nde tedavi altına alındı.  Enkaz altında başka kimse olup olmadığı ile ilgili UMKE ve AFAD ekiplerinin iş makineleri yardımı ile yürüttükleri çalışmalar ise sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cami, inşaatında, gelen, ölüm,
Yorumlar
Haber Yazılımı