Haber
31 Mayıs 2018 - Perşembe 22:28
 
Burak Yılmaz transferinde son dakika
Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, bordo-mavililerin gündemine dair özel açıklamalar yaptı.
TRABZONSPOR Haberi
Burak Yılmaz transferinde son dakika

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, bordo-mavililerin gündemine dair özel açıklamalar yaptı. Yeni teknik direktörleri Ünal Karaman’ın başarılı olacağına inandığını belirten Kafkas, transfer planlamaları hakkında bilgiler verdi. Kafkas, yüksek maliyetli futbolcularla ilgili tasarruflarını da anlattı. Ünal Karaman için söylenebilecek en kısa cümle; içimizden birisi. Kendisi de yaptığı açıklamalarda Trabzonspor ruhuna ne kadar uygun olduğunu ve Trabzonspor hakkında neler htiğini, neler yaşadığını ifade etti. Biz yönetim olarak böyle bir karar aldık. Tabii ki Trabzonspor’da sportif başarıdan önceliğimiz ekonomik anlamdaki tabloyu ve raydan çıkan vagonu raya döndürmektir.

Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir için kulübe yazılı teklif geldiği doğru. Ama şu an için bu oyuncularımızı satmayı düşünmüyoruz. Ancak; çok anormal bir teklif olursa hem Yusuf Yazıcı hem de kulübün menfaatlerini göz önüne alıp tekrar bir değerlendirme yapabiliriz. Öze dönüş konusunda bu oyuncular çok büyük anlam teşkil ediyor.

Burak Yılmaz, Türkiye liglerinde çok iyi bir performans ortaya koydu. Gol ortalaması da iyi. Trabzonspor’a katkıları yadsınamaz. Burak’ı camia olarak çok seviyoruz. Sözleşmeli oyuncumuz. Dolayısıyla transferi söz konusu değil.

Yeniden yapılanmada Burak, Sosa, Kucka gibi yüksek maliyetli oyuncularımızdan fedakarlık bekliyoruz. Ya da fedakarlık olmayacaksa Trabzonspor’un gerçekleriyle yüzleşerek satılmaları noktasında teklifleri tekrar değerlendirebiliriz. İsteğimiz kadroyu bozmadan, maliyetleri aşağıya çekebilmek. Özellikle Burak ile devam etmek isteriz.

Biz sportif başarıyı ikinci plana bıraktık. Ortada reel bir durum var. Trabzonspor, ekonomik anlamda duvara toslamak üzereydi. Bir transfer yasağı geldi, hemen sonrasında puan silme ve alt lige düşme gibi riskler vardı. Onları geçen haftaki ödemelerle atlattık. Bundan sonra da ağır bir tablo var. Temmuz ayında 150 milyon civarında bir ödeme bulunuyor. Bunlara kenetlenmiş durumdayız. Artık önümüzdeki günlerde yol haritaları belirlenecektir.

ajansspor

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burak, Yılmaz, transferinde, son, dakika,
Yorumlar
Haber Yazılımı