Haber
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 21:59
 
Birliğimizi bozmaya çalışanlara inat mücadeleye devam edeceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 39. Geleneksel Birlik Vakfı İftarı’na katıldı. Birlik Vakfı’nın Sultanahmet’teki genel merkezinde düzenlenen iftarda Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.
SİYASET Haberi
Birliğimizi bozmaya çalışanlara inat mücadeleye devam edeceğiz

Birlik Vakfı’nın, son dönemde Türkiye’de millî iradeyi ve demokrasiyi hedef alan tüm saldırılar karşısında gerçekten takdire şayan bir duruş sergilediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin hak ve adalet mücadelesine destek veren tüm kardeşlerime burada teşekkürü bir borç biliyorum” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birliğimizi bozmaya çalışanlara inat, kutlu davamızın etrafında saflarımızı sıklaştırarak mücadeleye devam edeceğiz. İnşallah omuzlarımızı birbirine kenetleyecek, gözümüzü bir an olsun menzilimizden ayırmayacağız” açıklamasında bulundu.

“GÖNÜL COĞRAFYAMIZIN DÖRT BİR YANINDAN MAALESEF BU RAMAZAN DA YİNE DUMANLAR, FERYATLAR YÜKSELİYOR”

“Ramazan, soframızı komşularımıza, muhtaçlara, hısım ve akrabalarımıza açtığımız bir dayanışma ayıdır” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hepsinden önemlisi biz müminler için Ramazan; oruçla sabrı öğrendiğimiz, ibadetle kalplerimizi arındırdığımız, tefekkürlerle kul olmanın şuuruna vardığımız mübarek, kutlu bir aydır. Ancak hemen her Ramazan’da olduğu gibi bu mübarek günlerde de İslam ve insanlık düşmanları Ramazan sevincimize gölge düşürmek, Ramazan soframıza zehir katmak için ellerinden geleni yapıyor. İsrail yönetimi abluka ve ambargoyla açık hava hapishanesine çevirdiği Gazze’ye yine bomba yağdırıyor. Suriye’nin eli kanlı rejimi İdlib’te yaşayan sivilleri, hastane ve okulları, bu Ramazan gününde, varil bombalarıyla vurmakta hiçbir beis görmüyor. Yemen’deki yüzbinlerce çocuk kirli bir savaşın kurbanı olarak açlık ve kıtlığın pençesinde kıvranıyor. Libya’da sırf petrol kuyularının kontrolü için bir kiralık katilin azgınlıklarına göz yumuluyor. Arakan’dan Somali’ye, Afganistan’dan Irak’a kadar gönül coğrafyamızın dört bir yanından maalesef bu ramazan da yine dumanlar, yine feryatlar yükseliyor” şeklinde konuştu.

Dünyaya demokrasi dersi verenlerin, Türkiye’de 251 insanın şehit edildiği kanlı darbe girişimi karşısında darbecileri himaye ettiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsan haklarından bahsedenler, Suriye’de on binlerce masumu katleden terör örgütünün elebaşlarını kırmızı halılarda karşılayabiliyor. Barıştan dem vuranlar, sırf çıkarlarını korumak için, Yemen’den Libya’ya kadar coğrafyamızı kan ve gözyaşına boğmakta hiçbir beis görmüyor. Adalet ve özgürlüğü dillerine dolayanlar, Mısır’da darbe mahkemelerinin kurduğu darağaçlarına seslerini dahi çıkarmıyor.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Birliğimizi, bozmaya, çalışanlara, inat, mücadeleye, devam, edeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı