Haber
27 Aralık 2018 - Perşembe 12:30
 
Bilecik'e Trabzon'lu Vali Atandı
Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre bugün Bilecik Valiliğine İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Bilal Şentürk atandı.
TRABZON Haberi
Bilecik'e Trabzon'lu Vali Atandı

Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre bugün Bilecik Valiliğine İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Bilal Şentürk atandı. Trabzon Çaykara ilçesi nufusuna kayıtlı olan Bilal Şentürk'ün  yerine ise Genel Müdür Yardımcısı Gökmen Çiçek atandı.

 Bilal Şentürk kimdir?

1972 yılında Çaykara Ataköy’de doğdu.1996 yılında Samsun Kaymakam adayı olarak başladığı meslek hayatına Havza Kaymakam refikliği, Sakarya – Hendek Kaymakam stajı, Antalya Akseki’de Kaymakam Vekilliği yaptı. İngiltere Bath’ da 8 ay süreyle dil kursu ile çeşitli inceleme çalışmalarına katıldı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. Düzce Yığılca, Sivas-Doğanşar, Afyonkarahisar-Şuhut, Bitlis-Ahlat, Yalova-Termal’de Kaymakam olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığında İller İdaresi Genel Müdürlüğünde şube müdürü, Personel Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görevlerde bulundu. Eylül 2015 itibariyle Recep Tayyip Erdoğan tarafından Devlet Denetleme Kurulu Üyeliği görevine atandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bilecik'e, Trabzon'lu, Vali, Atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı