Haber
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 18:09
 
Başkan'dan Öztürk'e cevap
Sözcü Gazetesi'nde bugün yayımlanan iddialara Başkan Zorluoğlu cevap verdi
SİYASET Haberi
Başkan'dan Öztürk'e cevap

Sözcü Gazetesinin, 10.07.2019 tarihli nüshasında ve internet sitesinde , “CHP’li başkan kayınbiradere üç görev verse…” başlığıyla yayımlanan Saygı Öztürk imzalı köşe yazısıyla ilgili cevap ve düzeltme metnidir:

 

“Bahse konu köşe yazısının üçüncü paragrafındaki iddialar gerçeği yansıtmayıp, yazıda adı geçen Zülfü Turan, Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak görev yapmaktayken, tayinle (naklen geçiş) belediyemiz personeli olmuştur.

 

Yazıda adı geçen Turan, belediyemizde daire başkanı kadrosundadır ve özel kalem müdürlüğü görevini, asaleten yeni bir özel kalem müdürü atanana kadar vekâleten yürütmektedir. Ayrıca Turan, mevzuat gereği özel kalem müdür vekilliği görevinden ilave bir ücret almamaktadır.

 

Turan’ın belediyemizin Turkuaz ya da başka şirketinde kesinlikle yönetim kurulu üyeliği bulunmamakta, belediyemizden ya da bağlı her hangi bir kurumundan da herhangi bir ad altında herhangi bir ödeme almamaktadır.

 

Özetle; Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Zülfü Turan’a, belediyemizde 3 görev birden verildiği kesinlikle doğru olmayıp, personelimiz sadece daire başkanlığı maaşını almakta ve herhangi bir yönetim kurulu üyeliği de bulunmamaktadır.

 

Öte yandan, Trabzon Büyükşehir Belediyesinin şirketlerinde, yönetim kurulu üyelerine, Yüksek Planlama Kurulunca belirlenen sınır içerisinde ücret ödendiği de kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Murat ZORLUOĞLU

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı

10.07.2019
Kaynak: (G61) - Güncel61 Editör: Güncel61 Trabzon Haber
Etiketler: Başkan'dan, Öztürk'e, cevap, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı