Haber
26 Mart 2019 - Salı 12:31
 
ATV, A Haber ve Sabah, Show TV’ye savaş açtı
medyafaresi'nin haberine göre;Ciner grubuna ait Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür adlı komedi programında iktidar kontrolündeki medya ile alay edilmişti. ATV ve A Haber bu yüzden Show Tv’yi hedef aldı.
GÜNDEM Haberi
ATV, A Haber ve Sabah, Show TV’ye savaş açtı

Show Tv’nin Fenomen komedi programı Güldür Güldür Show’da iktidar medyasının olumsuz gelişmeleri nasıl pembe haberlere çevirdiğini gösteren ve medyayı ti’ye alan bir skeç yer aldı.

Gildir Güldür’deki skeçteki alaycı ifadeleri üzerine alınan AKP’ye yakın ATV ve A Haber kanalları bugün Ciner Medya Grubuna yüklendi.

“Show TV’deki Güldür Güldür Show’dan seçime günler kala algı operasyonu!” başlığıyla skeçten görüntülerin de yer aldığı bir habere yer veren ATV ana haber ve A haber, Show TV’nin algı operasyonu yaptığını iddia etti.

ATV Haber ve A Haber’in yayınladığı haberde şu ifadeler yer aldı:

“Show TV'de yayınlanan "Güldür Güldür Show" isimli bir komedi programında 31 Mart 2019 yerel seçimlere bir haftadan az bir süre kala dikkat çekici bir skeçten gündeme damgasını vurdu! Bakın hayatın her yerinde olan mizah bu kez nasıl apaçık politik bir mesaja dönüştürüldü? İşte ‘Güldür Güldür Show’ algı operasyonu…”

SKEÇTE NELER VARDI?

"Gazetecilik nedir" sorusuyla başlayan skeçte, hükümet medyasının "kriz, işsizlik, eğitim ve sel felaketi" gibi konularında attıkları başlıklar eleştirildi. Skeçte, gazete müdürü, patronuna yaranmaya çalışırken, gazete başlıklarını yumuşatmayı aşıladığı görüldü.

"Ekmeğe yüzde 20 zam geldi" konusuna, "Obeziteye tokat, halkımız ekmek yiyemediği için yaza fit vücutlarıyla merhaba diyecek" başlığı, "İşsizlik oranı açıklandı, işsizlik yüzde 10" konusuna ise, "Çalışma oranı yüzde 90" haber başlığı önerilerek, iktidar medyasının haber başlıklarına bir gönderme yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATV,, A, Haber, ve, Sabah,, Show, TV’ye, savaş, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı