Haber
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 08:09
 
Ana su hattı patladı
Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü'nden bu gece saatlerinde Havaalanı mevkiinde meydana gelen ana isale hattı patlaması hakkında açıklama yapıldı.
TRABZON Haberi
Ana su hattı patladı

Bu gece saatlerinde Havaalanı mevkiinde  ana isale hattında  patlama meydana geldi.Trafiğin bir süreliğine durmasına sebep olan arıza neticesinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSK Genel Müdürlüğü konu ile ilgili gece saatlerinde şu açıklamayı yayınlandı.

''Esiroğlu Arıtma tesisine bağlı Pelitli Konaklar, Yalıncak, Kaşüstü, Kavala, Çilekli, Dolaylı, Yomra merkez ile Namık Kemal Mahallelerine içme suyu temin eden 800 mm çapındaki çelik ana isale hattında saat 23.00 itibayle patlama meydana gelmiştir. Patlamaya bağlı olarak yukarıda bahsi geçen mahallelerde gecenin ilerleyin saatlerinde su kesintileri yaşanabilmesi muhtemel olup, arızanın giderilmesi adına çalışmalar başlamıştır. Arızanın 12 saat içerisinde giderilmesi planlanırken, depolardaki su seviyesinin vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak seviyededir. Yine de herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına söz konusu mahallelerdeki vatandaşlarımızın içme suyunu iktisatlı kullanmaları önemle rica olunur.''

Bu sabah saatlerinde ise Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ekiplerin yoğun çalışması ile söz konusu arzıanın giderildiği ve herhangi bir su kesintisinin yaşanmayacağını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ana, su, hattı, patladı,
cepheart
Yorumlar
Haber Yazılımı