Haber
12 Ocak 2019 - Cumartesi 12:58
 
Akp'de aday krizi
AK PARTİ adaylarının açıklanmasının ardından Dernekpazarı’nda üç dönem AK Parti İlçe Başkanlığı yapan Zeki Avni Usta, AK Parti’den istifa ederek bağımsız adaylığını açıkladı
SİYASET Haberi
Akp'de aday krizi

AK PARTİ adaylarının açıklanmasının ardından Dernekpazarı’nda üç dönem AK Parti İlçe Başkanlığı yapan Zeki Avni Usta, AK Parti’den istifa ederek bağımsız adaylığını açıkladı. Usta, “AK Parti şimdiye kadar ilçemizde kendi teşkilatından, partimizin siyasi davasından olan belediye başkan adayı çıkarmamıştır.” dedi. Öte yandan Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu’nun da bağımsız adaylık için hazırlık yaptığı öğrenildi.

TRABZON’UN Dernekpazarı ilçesinde üç dönem AK Parti İlçe Başkanlığı yapan Zeki Avni Usta, bağımsız aday olmak için pazartesi günü AK Parti’den istifa edeceğini açıkladı. Usta, “AK Parti’ye oy kazandırmayıp oy kaybettiren başkanlar aday gösterildi. Bizde bunlara tepki olarak bağımsız aday olduk. Belediye başkanı olmak için AK Parti üyeliğinden istifa edeceğim.” dedi. AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarının belli olduğu listeye ilk tepki Dernekpazarı’ndan geldi. Mevcut Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık’ın aday gösterilmesinin ardından AK Parti İlçe Başkanlığı yapan ve istifa ederek aday adayı olan Zeki Avni Usta, aday gösterilmemesinin ardından partisinden istifa ederek bağımsız aday olacağını açıkladı.

TEPKİ OLARAK BAĞIMSIZ ADAY OLDUK

İstifa gerekçesini açıklayan Usta, “Bağımsız belediye başkanı olmak için AK Parti üyeliğinden istifa edeceğim. AK Parti şimdiye kadar ilçemizde kendi teşkilatından, partimizin siyasî davasından olan belediye başkan adayı çıkarmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ilçemizdeki sevgisini suistimal ederek birilerinin hatırına birinin adamı diye aday gösterilip vatandaşlarımıza seçtirmek zorunda bıraktılar.” diye konuştu.

REFERANSIMIZ DERNEKPAZARI HALKIDIR

AK Parti’ye oy kazandırmayıp oy kaybettiren başkanlar seçildiğini belirten Usta, “Biz de bunlara tepki olarak bağımsız aday olduk. Dernekpazarılı hemşehrilerime tercih hakkı sunuyoruz. Hizmet için aday oluyoruz, saltanat için değil. Bizlerin referansı birileri değildir. Bizim referansımız Dernekpazarı halkıdır. Biz de halkın adayıyız. Şahsımın belediye başkanlığını yapabileceğime inanıyorlarsa oylarına talibim.” ifadelerine yer verdi.  Usta, “İlçe başkanlığım döneminde yaptığımız gibi kimseyi ötekileştirmeden, 14 mahallemizi ayrıştırmadan hizmet etmek ve adamına göre değil herkese eşit ve adaletli hizmet sunmak için; partili partisiz siyasî görüşü farklı olan Dernekpazarılı hemheşrilerimin oylarına talibim. Karar Dernekpazarılı hemşehrilerimin, takdir Allah'tandır. Cumhurbaşkanı’mızın dediği gibi ‘durmak yok yola devam.’”

GUNEBAKIŞ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akp'de, aday, krizi,
Yorumlar
Haber Yazılımı