Haber
10 Ekim 2020 - Cumartesi 11:48
 
Akp Çarşıbaşı'nda kriz
Kongre sürecine devam eden Ak Partide Çarşıbaşı kongresi ertelendi iddialar peşi sıra ortaya çıkmaya başladı
SİYASET Haberi
Akp Çarşıbaşı'nda kriz

Kongre sürecine devam eden Ak Partide Çarşıbaşı kongresi ertelendi iddialar peşi sıra ortaya çıkmaya başladı

AK Parti Çarşıbaşı İlçe Kongresi, Genel Merkez’in talimatıyla ertelendi. Bilindiği gibi AK Parti Çarşıbaşı İlçe Kongresi bugün yapılacaktı. Genel Merkez, tüm ilçelerde olduğu gibi kongreleri tek liste üzerinden yapmak üzere aday olarak mevcut ilçe başkanı Hakan Kocaman’da karar kıldı ve Kocaman'a listeni hazırla talimatı geldi.

Kocaman’a karşı aday olarak ortaya çıkan emekli imam Halil Saka ikna edildi ve adaylıktan çekildiğini açıkladı. Sonrasında  3 dönem ilçe başkanlığı da yapan Zekeriya Karçengel' in de desteğini alan  Çarşıbaşı Belediye Meclis Üyesi Mehmet Demir,aday oldu ve tüm ikna çalışmalarına rağmen geri adım atmadı. Kendisini son kez arayan AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’ye “Ben listemi divana sunacağım” ısrarında bulundu. Durumu Genel Merkez'le paylaşan Revi, Genel Merkez iki listeli bir seçim istemediği için de kongreyi erteleme kararı verdi. 

Hatırlanacağı üzere 2009 yılında Trabzon İl Başkanlığı'na Genel Merkezin aday olma demesine rağmen aday olan ve seçimi kazanan Ahmet Metin Genç sonrasında görevinden alınmıştı.Benzer örnek Trabzon Köprübaşı ilçesinde yaşanmıştı.Köprübaşı ilçesinde genel merkeze rağmen aday çıkarak seçimi kazanan Yüksel Erdoğan istifaya davet eilmiş etmeyince de partiden ihraç edilmişti.

Kulislerden gelen bilgiler geçmiş dönemlerde örnekleri olan şekilde parti disiplini doğrultusunda Çarşıbaşı ilçesinde Genel Merkezin Kocaman'ı atamayla Çarşıbaşı İlçe başkanlığına devam ettireceği yönünde oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akp, Çarşıbaşı'nda, kriz,
Yorumlar
Haber Yazılımı