Haber
03 Nisan 2021 - Cumartesi 14:30
 
Akar ve Komuta kademesi Şırnak'ta
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi dün Gökçeada'ya yaptığı ziyaretin ardından Şırnak'a gitti.
SİYASET Haberi
Akar ve Komuta kademesi Şırnak'ta

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi dün Gökçeada'ya yaptığı ziyaretin ardından Şırnak'a gitti. Geceyi 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığında geçiren Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi 1995 rakımlı Namaz Dağı'na da çıkarak terörle mücadele kapsamında alınan tedbirleri inceledi.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile dün Gökçeada'daki komando birliğinde yaptığı inceleme ve denetlemelerinin ardından Şırnak'a gitti.

Geceyi 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığında geçiren Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi 1995 rakımlı Namaz Dağı'na da çıkarak terörle mücadele kapsamında alınan tedbirleri inceledi.

Cudi ve Gabar'ın arasında kalan, teröristle mücadele operasyonlarında önemli bir yere sahip Namaz Dağı bölgesindeki Jandarma Komando Taburunda inceleme yapan Bakan Akar, Jandarma birliklerini terörle mücadeledeki başarılarından dolayı tebrik etti. Bakan Akar sabah saatlerinde ise beraberindeki Komutanlarla 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığının Harekat Merkezi'nde bir araya geldi. Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi burada sınır hattında ve ötesinde görev yapan birlik komutanları ile toplantı yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, teröristle mücadele operasyonlarında önemli bir yere sahip Namaz Dağı bölgesindeki Jandarma Komando Taburunda incelemelerde bulunarak Jandarma birliklerini terörle mücadeledeki başarılarından dolayı tebrik etti."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akar, ve, Komuta, kademesi, Şırnak'ta,
cepheart
Yorumlar
Haber Yazılımı