Haber
23 Nisan 2019 - Salı 16:27
 
Ağaoğlu'ndan son dakika açıklamaları
Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavililerin gündemine yönelik dikkat çeken açıklamalar yaptı. TRT Spor'a konuşan Ağaoğlu'nun açıklamalar şu şekilde;
TRABZONSPOR Haberi
Ağaoğlu'ndan son dakika açıklamaları

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavililerin gündemine yönelik dikkat çeken açıklamalar yaptı. TRT Spor'a konuşan Ağaoğlu'nun açıklamalar şu şekilde;

Takımımızın yarısı zaten çocuk. (Gülerek) Bu vesileyle Yusuf Yazıcı, Abdülkadir Parmak, Abdülkadir Ömür, Cem, Hüseyin Türkmen'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Bütün bu altyapısının tepesinde çok deneyimli bir hocamız var. Altınordu'nun modeli var. Bizim de kendi modelimiz var. Bizim altyapımızda futbolcuları yabancı hocalar yetiştirmedi. Yurt dışından altyapıya yabancı antrenör getirirsek biraz ayıp olur.

Burak Yılmaz'ı Beşiktaş'ta izlerken keşke demiyorum. Başka bir takımın oyuncusu ile ilgili bir yorum yapmamalıyım. Nwakaeme ve Ekuban'ı izlerken iyi ki de transfer etmişiz diyorum. Burak Yılmaz Trabzonspor'dan Beşiktaş'a giderken, 'Hayırlı uğurlu olsun' demiştim. Yine öyle diyorum. Beşiktaş değerli bir kulübümüz. Bir oyuncuyu başka bir takıma gönderirken kötü performans diye göndermem. Burak Yılmaz'la Beşiktaş'a transfer olduktan sonra hiç görüşmedik. Kendi futbolcularımızla neredeyse maçtan maça görüşürü hale geldik.

Hüseyin Türkmen'de bir şey yok. Ancak nişanlısında parçalı kırık vardı. Ameliyat oldu. Şu an ikisinin de durumu iyi. Altyapıdan gelen gençleri A Takım'a ben kazandırmadım. Ben yönetici pozisyonundaki temsilciyim. Türk futbolunun gelmiş olduğu noktada böylesine bir karar alıp bu kararı uygulamak, tek başına başkanın altından kalkabileceği bir şey değil. Yönetim kurulu bu felsefeyi destekledi. Bu genç oyuncuların 6 tanesini A Takım'da oynatan teknik heyet... Bütün bunlar bir araya gelince böyle bir tabloyla karşılaşıyoruz. Aileden başlayan, altyapı hocalarıyla devam eden ve oradan da A Takım'da oynatacak cesareti gösteren hocaların çok büyük emeği var. Bu bir Trabzonspor felsefesi. Futbola Trabzonspor'un bakış açısı. Biz bu şekilde başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bu düşünce yapısından taviz vermeyeceğiz.

Kur fakından ciddi bir tokat yemeseydik bu seneyi 85 milyon TL kar ile kapatacaktık. Oyuncu maliyetlerinin çok büyük bir bölümünün Euro üzerinden olması sorun çıkardı. Gelirlerimiz ise Türk Lirası. Devraldığımızda takımın borcu 1 milyar TL idi. Olcay ile geçtiğimiz ay sözleşme yeniledik. Çok ciddi bir indirime gitti. 50'e varan bir indirime gitti. Bu kalıplarımıza oturdu. Kendisi bir kulüp bulduğu takdirde bonservis ücreti talep etmeden gidebilecek.

Rodallega ile görüşmelerimiz devam ediyor. Mayıs ayının ilk haftasına kadar bu konuları konuşmak istemedi. Futbola konsantre olmak istedi. Ekuban bizde kalacak.

Her maçı kazanmak için oynuyoruz. Bütün rakiplerimize saygı duyuyoruz. Bütün maçları aynı ciddiyet ve amaçla oynuyoruz. Kazanmak zorunda olduğumuz bir maç. Spor etik kurallarının asla dışına çıkmadan oynuyoruz. Bu sene sadece sahada mücadele eden bir Trabzonspor var. Oyuncular sadece oyununu oynuyor. Bütün bunları yaparken rakip ayırt edemezsiniz.

Önümüzde çok önemli 5 maçımız var. Fenerbahçe'yi İstanbul'da yendik diyelim. Kayserispor maçı çantada keklik mi diyeceğiz? Yok öyle bir şey. O gün takım sahaya çıktığı zaman onu hissediyorsunuz zaten. Rakibi hafife aldığınız an size cezayı keserler. Benim tek isteğim hakemin işin içine girmemesi. Maçın neticesini futbolcular belirlesin. Biz ve Fenerbahçe oyuncularının hakkını ona teslim ediyor. Oynanılmamış hiçbir maçın neticesi önceden kestirilemez.

Genç hakemleri yüreklendirerek futbol dünyasının içine sokmamız lazım. Altyapıdan nasıl yeni hakemler gelmez? Alt tarafı hareketlendirmeden olmaz. Verilen eğitimi algılayan ciddi beyinler de gerekiyor. Bizim canımızı yakan iki buçuk hakem vardı. Kulüp olarak hakemlere bakış açımız kötü değil. Ben hepsine saygı duyuyorum. Çok zor bir görevi yerine getiriyorlar. Kulüp yöneticileri maçtan sonra oyuncuya değil hakeme fatura keser. 6 tane maçta 14 puan kaybettik hakem hatasıyla. Diğer takımlar da aynı şekilde kaybetti. Hakem kararları oyuncunun işi değil. Bir noktadan sonra bizim görev alanımıza giriyor. Hocamız ise sezon başından beri hakemlerle alakalı üstü kapalı birkaç beyanı olmuştur. Özellikle iki hakem ama diğerinin üzerine yıkamıyorum puan kaybını. Bu yüzden iki buçuk hakem diyorum. İnşallah daha iyiye doğru bir gidişin başlangıcının içindeyiz diye umuyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağaoğlu'ndan, son, dakika, açıklamaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı