Haber
11 Nisan 2018 - Çarşamba 12:07
 
Ağaoğlu'ndan flash açıklamalar
Başkan Ahmet Ağaoğlu, TRT Spor'da Basın Tribünü programına katıldı ve önemli açıklamalar yaptı. Ağaoğlu, "Taraftarı olduğunuz bir kulüb
TRABZONSPOR Haberi
Ağaoğlu'ndan flash açıklamalar

Başkan Ahmet Ağaoğlu, TRT Spor'da Basın Tribünü programına katıldı ve önemli açıklamalar yaptı. Ağaoğlu, "Taraftarı olduğunuz bir kulüb

Başkan şöyle devam etti: "Son üç sene İstanbul'un üç büyük kulübünün dümen suyuna gittik. Bunu yapamayız. Trabzon'da her çocuk futbolcu doğar. 80 yaşındaki nene 20 sene öncesinin kadrosunu sayıyor. Bizim DNA'mızda futbol var. Damarlarımıza işlemiş bu. Böyle bir altyapı madenin üzerinde oturacaksın ama başka arayışlara gireceksiniz. Altyapının yeniden yapılanması ve böyle bir sistemin çıkması 3 veya 4 sene. Alanyaspor maçını izliyorum 8 yabancı oyuncu var. Ben bu takımın nesini beğeneyim. Altyapıdaki oyuncu nasıl motive olacak. Takımda bir bordo-mavi forma kalmış içinde ruh yok. Eğer bordo-mavi forma diye tutuyorsan git Barcelona'yı tut."

Ağaoğlu , Muharrem Usta'nın ayrılmadan önce kendi dönemindeki borcu euro üzerinden açıklamasına da tepki göstererek, "Türkiye'de blançolar TL üzerinden yapılıyor. Bu kulübün girdileri TL, blançoları TL o yüzden bırakalım euro'yu kenara. Çok basit bir hesap bu. Başkan geldiği tarihteki çapraz kurlar ile şu ankiler aynı değil. 375 milyon TL kredi kullanılmış. Temmuz 2023 vadeli. Bırakın ana para ödemesini faizler dahi ödenmediği için üzerine 100 milyon binmiş. Bunu ister euro'ya ister Japon yenine çevirin. Tabloyu kimse pembe göstermeye çalışmasın.

Rodallega 'yla ilgili bir ihtar geldiği doğru. 850 bin euro bir bonservis ücreti ödenmediği doğru. Türkiye'de bize açılan bir dava var. Arkadaşlarımız bütün gün bu sorun için uğraştılar. Akhisar tarafından çok büyük bir özveri ve anlayış gösterilmiş. Akhisar başkanından özür dileyeceğim.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağaoğlu'ndan, flash, açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı