Haber
19 Haziran 2019 - Çarşamba 10:19
 
47 Yaşındaki Emine Anne'nin Büyük Başarısı!
Karadeniz Teknik Üniversitesi Stadyumunda Gerçekleştirilen Törende Mezuniyet Heyecanını Yaşayan Anne Öğrenci 47 Yaşındaki Emine Altuntepe, Okuduğu Tarih Bölümünü İkincilikle Bitirdi.
TRABZON Haberi
47 Yaşındaki Emine Anne'nin Büyük Başarısı!

 Karadeniz Teknik Üniversitesi Stadyumunda Gerçekleştirilen Törende Mezuniyet Heyecanını Yaşayan Anne Öğrenci 47 Yaşındaki   Emine Altuntepe, Okuduğu Tarih Bölümünü İkincilikle Bitirdi.

 Üniversite yaşamımda bazı komik olaylar yaşadım. Kayıt için gittiğim ilk gün memurların bana: “İçeriye Velileri Almıyoruz.”  demesi, otobüslerde özellikle öğrenci kartımın istenmesi, arkadaşlarımın “Bu Veli Buraya Neden Geldi?” demesi gibi. Bunların dışında arkadaşlarım ve hocalarım beni kabullendi. Okula devam etmemde çok büyük rol oynadılar. Ödevleri hazırlamamda, bilgisayarı kullanmamda çok yardımcı oldular. Onları çok sevdim. Onlar beni ablaları olarak gördüler ben de onları çocuklarım olarak gördüm. Hocalarım,  anlamadığım ve eksik olduğum her yerde kapılarını çaldığımda beni güler yüzle karşıladılar. 4 yıl daha olsa yine onlarla devam ederim. KTÜ’lü olmak ayrıcalıktır.

20190612_140559.jpg

 

İlk olarak bize okuma-yazma aşkı veren annem ve babam, benden hiçbir maddi ve manevi desteği esirgemeyen eşim Özcan, her türlü teknolojik yardım yapan oğullarım, kızım ve kız kardeşim.

Çok mükemmeliyetçi olduğunu belirten Emine Altuntepe, “Böyle bir insan olduğum için bütün hayatım boyunca hep şuna çalıştım; Faklı Olmak, Bir Fark Yaratmak. Çok disiplinli bir insanım. Tuttuğumu mutlaka koparırım ve en iyisini yaparım. Katiyen üstünkörü yapmam. Okuldayken de hocalarım bir ödev verince, ödevin kapağından sunum biçimine kadar çok özenle hazırlardım. Çok özenirdim. Bunlar mükemmeliyetçiliğimden kaynaklanan şeyler. Bu bana hayatım boyunca hep başarı getirdi” Dedi.

dsc_0361.jpg

 

İkinci olmanın kendisi için asla bir şans eseri olmadığını belirten Emine Altuntepe, “Bilinçle tasarlanmış bir İkincilikti Çünkü benim bu Üniversitenin kapısından içeri girebilmek için nasıl çalıştığımı nasıl insanüstü bir performans gösterdiğimi Allah bilir. Aylarca özel hayatımı sıfırladım. Hayatımdan telefonu, interneti attım. Sadece ve sadece Üniversite sınavını kazanmaya odaklandım. Sadece hedefe kilitlendim. sınavı kazanınca da 4 Yıl boyunca sadece derslerime çalıştım.

Gençlere tavsiyelerde bulunan Emine Altuntepe, "Azmetsinler, çalışsınlar. Mutlaka okusunlar. Gençlere şunu söylemek istiyorum, Üniversiteyi Kazanmak Bir Şey Değil. Kazanabilmek için mutlaka bir kursa da gitmek gerekmiyor. Ben üniversite okumak bazı kurslara müracaat etmiştim. Hazırlık kursuna beni kabul etmediler. 'Bu yaştaki bir kadın üniversitede okuyamaz Bizim gencecik öğrencilerimizle motivasyon sağlayamaz. Sınıfta bütünlük bozulur' dediler. Oturun oturduğunuz yerde resmen hayattan kopun diyorlar. İşte ben buna isyan ettim. 47 yaşındaki bir insanı biz Türkiye’de ne yapalım. Çöpe mi atalım. Sen işe yaramazsın git köşede otur mu diyelim. Bizim üretmemiz lazım. Kaç yaşında olursak olalım bizim üretmemiz lazım. Üniversiteye hiç kursa gitmeden, sadece evimde çalışarak, kitaplar okuyarak hazırlandım ve kazandım. Şimdiki gençler çok zeki ama yeteri kadar çalışmıyorlar. Yeteri kadar çalışsınlar her biri üniversitelerde derece alır. Hepsinde o kapasite var. Yeter ki gönülden istesinler. okumak isteyen insana da destek olsunlar” dedi.

Ortaokul ve Lise hayatınızda da bu kadar başarılı mıydınız sorusuna, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tarih Bölümünün en olgun  öğrencisi Altuntepe, “Evet Ortaokul ve Lise hayatımda da çok başarılıydım. Ortaokulda da Lisede de alttan hiç ders bırakmadım. Hep derslere gider takip ederdim. Liseyi de Teşekkürle bitirdim. Beynim fotokopi makinesi gibi. Bir kitabı bana verin. Bir kere okuyayım beynim onu hemen kaydeder” şeklinde cevap verdi.

Gelecekte hedeflediği planlarından pahseden Emine Altuntepe, “Çıta çok yüksek. Yüksek Lisans yapmak istiyorum. Doktora yapmak istiyorum. Gidebildiğim yere kadar gitmek istiyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 47, Yaşındaki, Emine, Anne'nin, Büyük, Başarısı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı