Haber
14 Şubat 2019 - Perşembe 20:11
 
3 erkek öğrenci 14 yaşındaki kız öğrenciye tecavüz etti
İzmir’deki Balçova Anadolu Lisesi’nde okuyan iki öğrenci ile başka bir lisede okuyan bir erkek öğrencinin, 14 yaşındaki bir kız öğrenciye tecavüz ettiği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
3 erkek öğrenci 14 yaşındaki kız öğrenciye tecavüz etti

15 tatilde meydana gelen olayın duyulmasının ardından soruşturma başlatıldı. Erkek öğrencilerin çocuk ıslahevinde tutulduğu belirtilirken kız öğrencinin tecavüz olayına karışan erkek öğrencilerin yakınları tarafından tehdit edildiği belirtildi.

Birgün’de yer alan habere göre,  İzmir’de Balçova Anadolu Lisesi’nde okuyan 11. sınıf öğrencisi B.B ve B.K ile başka bir Anadolu Lisesi’nde okuyan 11. sınıf öğrencisi B.K, İ.G’ye tecavüz etti.

Olay, kız öğrenciye tecavüz eden öğrenciler B.B ve B.K’nin arkadaşlarına anlatması ile ortaya çıktı.

 

 

İ.G ise olayı öğrenim gördüğü okuldaki Din Kültürü Öğretmeni ile Rehberlik Öğretmeni’ne anlattı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılmasının ardından, Balçova Anadolu Lisesi’nden özel bir liseye nakilleri yapılan öğrenciler B.B ve B.K, 13 Şubat Çarşamba günü, polis tarafından evlerinden alınarak Çocuk Islahevi‘ne konulduğu belirtildi.

İ.G’nin devlet korumasındaki yurtta 1 gün kaldığı belirtilirken, olayı anlatmaması için tecavüz olayına karışan erkek öğrencilerin yakınları tarafından tehdit edildiği kaydedildi.

Okul müdürü olayı doğruladı

Balçova Anadolu Lisesi Müdürü Fehmi Yılmaz olayı doğrularken tecavüz ile suçlanan öğrencilerin kendi okullarında okumadığını ileri sürerek “Olayın bizimle ilgisi yok. Okul dışında meydana gelmiş. Öğrenciler bizim okulunun öğrencileri değil. Eskiden bizim okulda okumuşlardı” dedi.

Müdür Yılmaz, tecavüzle suçlanan öğrencilerin hangi yıllar okullarının öğrencisi olduğu hakkında bilgi veremeyeceğini ve olayın Savcılık tarafından soruşturulduğunu kaydetti.

Tecavüz ile suçlanan öğrencilerin Balçova Anadolu Lisesi’nden özel okula  11 Şubat’ta nakillerini aldırdıkları belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3, erkek, öğrenci, 14, yaşındaki, kız, öğrenciye, tecavüz, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı