Haber
21 Mayıs 2020 - Perşembe 09:50
 
2020 Bikini Fitness Türkiye Şampiyonu ile röportaj yaptık
Sizler için güzel sporcuyla sizler için röportaj yaptık...
SPOR Haberi
2020 Bikini Fitness Türkiye Şampiyonu ile röportaj yaptık

Bize kendinden bahseder misin?

Adım Aleyna , 21 yaşındayım. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Beden eğitimi ve Spor öğretmenliği okuyorum. İlgilendiğim branş Vücut Geliştirme ve Fitness daha önce boks, karate ve voleybol branşlarıyla ilgilenmiştim. 2020 Bikini Fitness Türkiye şampiyonuyum.

Bikini fitness şampiyonluğuna giden hikayen nasıl?

2 yıldır fitness ile ilgileniyordum daha sonra genetiğimin iyi olduğunu ve yarışmalara katılırsam derece alacağıma inandım. Bir çok yarışmacıları araştırdım nasıl bi yol izlemem gerektiğini gerekli hocalara sordum. Yarışmaya 6 ay vardı. 6 ay içerisinde kardiyo, diyet, ağır antrenmanlar, poz çalışmaları ayrıca da dersler çok çok zorlu bi süreçti. Her sabah uyandığımda ben birinci olacağım dedim kendime. Ağır antrenmanlardan dolayı ağrılarım uyutmuyordu. Derslere uykusuz gittiğim derslerde uyuduğum zamanlar oldu. Çok emek verdim hiç bozmadım diyetimi her gün poz çalıştım ve emeğimin karşılığını aldım.

Şampiyonluk sonrası planlaman nedir? Mankenlik ya da oyunculuk düşünüyor musun?

Oyunculuk çok isterim bu konuda bi yere başvurdum. Ülkenin durumundan malum her yer kapalı olduğu için ileri bi tarihte tekrar görüşeceğim ajans ile . Şimdilik hedefim 2021 de tekrar Türkiye şampiyonu olmak ve üniversitemi yüksek lisans olarak devam ettirmek.

Vücudunda en beğendin yer neresi? Ben kendimi çok seven ve beğenen biriyim gülüşüm , bakışlarım , ellerim , ayaklarım hepsi benim için çok değerli ama en hayran olduğum kanatlarım :) Size göre güzellik kavramını açıklar mısınız Kendinizi güzel mi seksi mi nitelersiniz? Bence güzellik , doğal ve içten olmaktır, ben çok makyaj yapmayı sevmiyorum bir kadın uyandığındaki hali ile bile dışarı çıkabilecek kadar cesur olmalı. Seksilik bi kadındaki dişil enerji ile olduğunu düşünüyorum kendimde de bu enerjiyi görüyorum.

Ailenizin fitness ve sonrasındaki kariyerinize bakış açısı nasıl? İlk zamanlar annem istemiyordu korkuyordu çok fazla kaslı olacağımdan ancak benim ilgili , hevesli olmam bu branşta bir şeyler başaracağıma inanmış olmam onlarıda gururlandırdı ve ablam ile annem beni her zaman motive ettiler benim kadar onlarda başaracağıma inandılar.

Aşk hayatını nasıl hayatınızda birisi var mı? Varsa Onun fitnes şampiyonluğunuza bakışı nasıl?

Hazırlandığım süreçte hayatımda biri vardı ve yarışmaya katılacağım için aramızda problem çıkıyordu. Bunun için ayrıldık ve şuan kimseyi düşünmüyorum.

Yoksa ilerde sevgiliniz mesleğinizi bırakmanızı istese kararınız ne olur?

Evet eski erkek arkadaşım beni tercih yapmak zorunda bıraktı hedeflerim ya da o. Ben hedeflerimi seçtim ve hiç pişman değilim.Güçlü bi kadın olmak kendi ayakları üzerinde kendi istediği hayatı yaşayabiliyor olmaktır. Umarım herkes istediği, hayalini kurduğu hayatı yaşar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2020, Bikini, Fitness, Türkiye, Şampiyonu, ile, röportaj, yaptık,
Yorumlar
Haber Yazılımı