Haber
28 Aralık 2017 - Perşembe 14:56
 
17 milyon mali destek
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu yılın son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda DOKA tarafından 17 milyon 175 bin TL bütçeli mali destek programını başlattığını açıkladı.
BÖLGESEL Haberi
17 milyon mali destek

Dönem Başkanlığını Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları yaptığı DOKA Yönetim Kurulu toplantısına Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, Giresun İl Genel Meclis Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, Gümüşhane İl Genel Meclis Başkanı Serif Bayraktar, Rize İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay ve DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman ve diğer ilgililer katıldı.

 

Toplantıda Artvin, Rize, Trabzon, Gümüşhane, Giresun ve Ordu illerini kapsayan 17 milyon 175 bin TL bütçeli destek programının onayı verilerek kamuoyuna duyurusu gerçekleştirildi. Açıklamayı gerçekleştiren Vali Harun Sarıfakıoğulları , “12 Milyon TL bütçeli 2017 Yılı Tarihi, Doğal ve Kültürel Değerlerin Korunması ve Geliştirilmesi Mali Destek Programı  ile DOKAP işbirliği ve finansmanıyla yürütülecek olan 5 milyon 175 bin TL bütçeli Yeşil Yol Güzergâhındaki Kültür-Turizm Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Mali Destek Programı ana gündemi ile toplandık. Mali desteğin Bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

 

2017 yılı faaliyetlerinin de değerlendirildiği toplantıda ve 2018 yılı planlaması da yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 17, milyon, mali, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı