KAPI KOLU; BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ


11 Mart 2014 Salı 08:44

Olay, maçın Pazartesi gününe alınması ile başladı. Ardından dört bir tarafa yerleştirilen keskin nişancılarla bir memleketin yüreğine hançer saplandı.

Maçın başlamasına yakın taraftarlar kötü hava koşullarına rağmen yerini almıştı ve tek yürek olup büyük bir kin ile çalınacak düdüğü bekliyordu. Düdük çalınması ile başlayan maçta olayın seyrini Trabzon halkının baskısı değiştirdi. Atılan konfetiler ile büyük sevgi gösterisi başladı. $İKEnin sahaya yansımamasına rağmen (!) $İKE nameleri söylenmeye başladı. Nedense oyun durmuştu. Hakem çaresizce etrafına bakarak “nereye geldik biz?” edasında söylenmeye başlamıştı. Rakip takım futbolcularının acı dolu yüz ifadeleri ekranlara yansımıştı.

Sahada bir anda Volkan ve “kapının kolu” belirdi. Şaşkınlıklar içerisinde etrafına bakınan Volkan; “ Bülent Bey, bu kolu götürebilir miyim?” diyordu. Ardından taşlar, çakmaklar ve ne varsa kesilmedi. Sık sık güzel tezahüratlardan dolayı lig tv taraftarın sesini kıstı. Gelen ilk gol sonrası karşı tarafın ahlaklı kalecisi taraftarlara çok müsait hareketlerde bulundu. Hakem çok duygulanmış olmalı ki gözleri doldu ve bu hareketi göremedi.

İlk yarı bitiminde bir grup koyun birbirinin ardına takılarak Ersun Baba önderliğinde sahayı terk etti, ardından gelen haber ile maç tatil edilmişti.

Hikaye gibi değil mi? Mutsuz sonla biten bir hikaye.

Bugün konuşacak bir futbol yoktu, Milli sınırlar içerisinde bulunan ve milliyetçi bir memleketin halkının terörist damgası yediği acı bir gündü. Keskin nişancılar yerleştirildi, takviye kolluk kuvveti gönderildi, toplumsal müdahale araçları yerlerini aldı. Taraftarlar kaderine razı edilmeye çalışıldı.

Ey büyükbaşlar!

Bugün Tayad grubunun püskürtüldüğü, bdp nin önüne geçildiği, ihanetin namussuzluk sayıldığı bir memlekettir Trabzon.

Sevgisi uğruna toprak altına girenlerin memleketidir Trabzon. Coşkulu sevdanın yaşandığı memlekettir Trabzon.

Bir mücadelenin, savunuculuğun, küçük bir kalp atışının hararetli yaşandığı memlekettir Trabzon.

Siz kim oluyorsunuz da hiçbir müdahale yokken bu maçı katlediyorsunuz?  Herhangi bir darbe alan futbolcu mu var? Sahaya inen taraftar mı var? Sizin gördüğünüz bizim göremediğimiz ne var?

Bu şehrin hakkı bir kez yenilmemiştir, defalarca yenilen hak acısı bir şekilde çıkacaktır. Adaletin olmadığı yerde başlayan anarşi takdire şayen bir hal alıyor ise bu işin sorumluları Rab terazisinde dengesini bulacaktır, “Bugünde Trabzon’luyum şükürler olsun” diyen yüce taraftarımıza selam olsun,

Batan gemiyi ilk önce terk eden fareye ve kapı kolu ile aile saadeti yaşayacak insanları da unutmadık, unutmayacağız.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir