Çaykara’da elektrik isyanı

TRABZON’UN Çaykara ilçesinde sürekli kesilen elektriklere sağlıklı ve köklü bir çözüm üretilememesi halkta şikâyetlere neden oluyor.

10 Ocak 2017 Salı 13:28

TRABZON’UN Çaykara ilçesinde sürekli kesilen elektriklere sağlıklı ve köklü bir çözüm üretilememesi halkta şikâyetlere neden oluyor. Özellikle kış aylarında rüzgâr ve karın etkisiyle artan elektrik kesintileri günlük yaşamı ve iş hayatını olumsuz etkiliyor. Sorunun yenilenmeyen eski kablolardan kaynaklandığı belirtildi.  

 

TRABZON’UN Çaykara ilçesinde sürekli kesilen elektriklere sağlıklı ve köklü bir çözüm üretilememesi halkta şikâyetlere neden oluyor. Özellikle kış aylarında rüzgâr ve karın etkisiyle artan elektrik kesintileri günlük yaşamı ve iş hayatını olumsuz etkiliyor. Dört bir tarafı Hidroelektrik santrallerle kaplı olan Çaykara’da yaşanan elektrik kesintileri hem şaşkınlık hem şikâyete neden oluyor. Her ortamda elektrikle ilgili şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar: “Çaykara’da her an bir elektrik kesintisi ile karşılaşmak mümkün. Televizyon seyrederken, asansörde, bir makine ile çalışırken, kaynak yaparken, yemek yaparken birden bire işiniz yarıda kalabilir. Elektrik kesintilerine ciddi bir önlem alınmalıdır. Kış aylarında ilçemizde çok fazla nüfus olmasa da yaz aylarında nüfus beş altı kat artıyor. Çaykara’yı her yıl bir milyon civarında turist ziyaret ediyor. Elektrik hatlarımızın gözden geçirilmesi, gerekiyorsa kapalı kablo ya da yer altı hattına alınması sağlanmalıdır.” dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.