Ana Sayfa Trabzon Haber Yeni mahkemeye yeni tayinler oldu

Yeni mahkemeye yeni tayinler oldu

HSK yeni adli ve idari kararnameyi yayımladı.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2017 Çarşamba 16:22
Yeni mahkemeye yeni tayinler oldu

HSK yeni adli ve idari kararnameyi yayımladı. Trabzon’da 3. Ağır Ceza Mahkemesi kurulurken, 6 hakim ve bir savcı Trabzon’a gönderildi. 5 hakim ve 2 savcı ise çeşitli illere tayin edildi. HAKİMLER Savcılar Kurulu (HSK) yayınladığı kararname ile yeni atamaları yaptı. Kararnameye göre 6 hakim ve bir savcı Trabzon’a tayin olurken, 5 hakim ve 2 savcı da çeşitli illere tayin etti. Türkiye’de bin 45 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu, 2017 yılı adlı ve idari yargı ihtiyaç kararnamelerine ilişkin çalışmalarını tamamlayarak sonuca bağladı. HSK Birinci Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan kararnameye göre Türkiye’de bin 45 Hakim ve Savcının görev yeri değiştirildi. Kararname sonrasında Trabzon’a toplam 7 hakim ve savcı atanırken, yine Trabzon’da görev yapan 7 hakim ve savcının atamaları farklı illere yapıldı. Bu arada Rize Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bayram Kantık, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atanırken, yerine Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Özkan Tavuz getirildi.

 Nizip Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Savaş Tek, Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına Çorum Hakimi Selda Barış, Trabzon Hakimliğine Ünye Hakimi Gökhan Bodur, Trabzon Hakimliğine Iğdır Hakimi Şükranay Kayaoğlu, Trabzon Hakimliğine Elmalı Hakimi Behiye Arslan Akçaabat Hakimliğine İnegöl Cumhuriyet Savcısı Yasin Alpdündar, Trabzon Cumhuriyet Savcılığına Muğla Vergi Mahkemesi Üyesi Emrah Kaya Trabzon İdare Mahkemesi Üyeliğine

 Trabzon Hakimi Cengiz Sert, Samsun Hakimliğine Akçaabat Hakimi Erhan Koyunca, Şanlıurfa Hakimliğine Çaykara Hakimi Emel Afan Ünel Kastamonu Hakimliğine Tonya Hakimi Özlem Kaynar Topan, Akhisar Hakimliğine Trabzon Hakimi Eyüp Azacık, İnebolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına Tonya Cumhuriyet Savcısı Süleyman Topan Akhisar Cumhuriyet Savcılığına Vakfıkebir Cumhuriyet Savcısı Ebru Baran Celep, Gaziantep Cumhuriyet Savcılığına.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Yayla evinde ölü bulundu

Yayla evinde ölü bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir