Ana Sayfa Trabzon Haber TÜRKAV'ın sesi

TÜRKAV'ın sesi

Batman’da pkk’ li teröristlerce şehit edilen Şenay Aybüke Yalçın, öğretmen olarak bu millete hizmet etmek, azım ve heyecanı içinde idi.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2017 Pazartesi 19:37
TÜRKAV'ın sesi

Batman’da pkk’ li teröristlerce şehit edilen Şenay Aybüke Yalçın, öğretmen olarak bu millete hizmet etmek, azım ve heyecanı içinde idi. Babası gibi Kamu hizmeti görevinde bulunmuştur. Kamu görevinin yanın da sivil toplum kuruluşuna inanan babası Ankara TÜRKAV üyesi olarak görev almıştır. Ailesine, TÜRKAV camiasına ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum.
                Türk Milliyetçiliğinden ciddi bir şekilde ürken, endişe duyan hatta fikre hüsümet duyanlara karşı evladını bu vatan için toprağa veren, anne ve babalar gibi, Aybüke’ ninde babasının ifadeleri de Türk milletinin bütünlüğüne kastedenlere ders olmuştur. 
                Türkiye’nin tarihi gerçeklerini, savunma ve kamu hizmetlerini, kamu binalarını, turizme kadar hedef alarak yeni yeni taktikleri bölücü terör uygulamıştır / uygulamaktadır. Türkiye’nin yaşadığı en hazin, en uzun sureli çalkantılı döneme TÜRKAV mensubu şehit babasının ifadeleri cevaptır. TÜRKAV’ in Şenay Aybüke Yalçın’ın huzurunda bütün şehitlerimiz için döktüğü gözyaşı ise milletin sevgisidir.
                Türk milletinin varlığına, gelişmesine ve bölgesinde güç olmasına karşı ortada olan taşeron pkk’ nin alçaklığı, yine bir kamu çalışanını öğretmeni seçmiştir.  Çocukların aydınlanması ve bilgilenmeleri ve millet mensubiyetinin varlığı için çaba sarf eden öğretmenin başını ailesinin yanında dün keserek şehit eden terörün alçaklığı ile aynı olmuştur.  
                Türkiye Cumhuriyeti’ni zarara uğratmak, bebekleri, savunmasız insanları, kamu çalışanlarını ve bunların hizmet sunduğu kamu binalarını, hastaneleri ve okulları hedef almaları hainliklerinin bir başka izahıdır. Türkiye’ye zarar verecek taşeronu bulanlar, bu yapılan alçaklıklara da sessizdir.
                  Aybüke, şehit olmuştur. Dünya, neden Kamu çalışanı Öğretmeni alçakça şehit edenlere karşı değerlendirme yapmamaktadır, kınamamaktadır. Askerlerimize, Polislerimize ve vatandaşlarımıza karşı yapılan alçaklıklar, Türk milletinin kararlılığı karşısında yok olmaya mahkûmdur. Bu ses, Türk milletinin sesidir. Milletin hizmetinde olan Kamu çalışılanlarının sesidir. TÜRKAV’ in sesidir.  Bu ses; “Kökü dışarıdaki bu hainlerin, bu alçakların üstesinden gelecek güç ve kuvvette” olduğudur.
                Dünya var oldukça Türk milleti ve devleti var olacaktır.
               

Kenan KURU
Trabzon TÜRKAV Başkanı    


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir