Ana Sayfa Trabzonspor Trabzonsporlular Platformu iş birliği çağrısında bulundu

Trabzonsporlular Platformu iş birliği çağrısında bulundu

TRABZONSPORLULAR Platformu Üyesi Ahmet Hamdi Gürdoğan Trabzonspor’un efsanelerine tarihî bir çağrıda bulunarak “Futbol sevgimizi ve efsanelerimizi sadece görkemli açılışlarda değil bu zor günlerde akılcı ve çözüm odaklı bir yol haritası belirlenmesinde göstermek zarurîdir.” dedi.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar 14:46
Trabzonsporlular Platformu iş birliği çağrısında bulundu

TRABZONSPORLULAR Platformu Üyesi Ahmet Hamdi Gürdoğan Trabzonsporun efsanelerine tarihî bir çağrıda bulunarak Futbol sevgimizi ve efsanelerimizi sadece görkemli açılışlarda değil bu zor günlerde akılcı ve çözüm odaklı bir yol haritası belirlenmesinde göstermek zarurîdir.” dedi.

TRABZONSPORLULAR Platformu Üyesi Ahmet Hamdi Gürdoğan, Trabzonsporun efsanelerine tarihi bir çağrıda bulunarak Futbol sevgimizi ve efsanelerimizi sadece görkemli açılışlarda değil bu zor günlerde akılcı ve çözüm odaklı bir yol haritası belirlenmesinde göstermek zaruridir. dedi. Gürdoğan, çağrısında şu ifadelere yer verdi: Trabzonsporlular Platformu olarak daha önce Trabzonspor Başkanlığını yürüten İbrahim Hacıosmanoğlu tarafından spor kulübümüzün yönetiminde yapılan yanlışlıkları gündeme getirmiş ve bu konuda kamuoyunun dikkatini çekerek yanlışlara dur demek için farkındalık oluşturmaya çalışan bir topluluğun önderliğini yapan biri olarak, sarf edilen bütün bu çabalara ve yapılan bütün uyarılara rağmen bugün başkan olarak yönetimde olanların kulübü taşımış oldukları noktada icraatlarını ve sonuçlarını üzüntü içerisinde izlemekteyiz. Eski yönetimin yapmış olduğu yanlışlıklara dikkat çekmemiz, bunları hukuksal olarak takip için mahkemeye vermemiz, yapılan 1500 üyenin geçersiz olduğunu vurgulamamız ve bu doğrultuda Trabzonsporun 1,5 sene yetkisiz olarak yönetildiğinin ve dolayısıyla yapılan harcamaların geçersiz olduğunun ve buna benzer birçok haksız fiilin mahkemelere müracaat edilerek hukuk yolunun araştırılmasını talep etmiş olmamıza rağmen eski TS Başkanı Genel Kurulda sütten çıkmış ak kaşık misali söylemlerde bulunmuş ve yapmış oldukları hataların doğruluğunu savunmuştur. Maalesef buna karşılık bugünkü yönetim de buna beklenen ölçüde herhangi bir cevap verememiştir.

Bun dışında bugünkü TS Yönetimi Kurulduğunda istifalar söz konusu olmuş ve en son olarak ta Kulübün basın ve halkla ilişkiler koordinatörlüğü ve sportif icra kurulu üyeliği görevini yürüten Asım Ören mevcut yönetim anlayışıyla artık çalışamayacağını belirterek istifa etmiştir.

Asım Örenin futbolun içinden gelen birisi olması, futbolun felsefesini iyi bilmesi ve Doğansporda senelerce futbol geçmişi olmasına rağmen bugünkü TS Yönetim felsefesinin kabul edilemeyeceği kendisi tarafından da teyit edilmiştir. Şimdi soruyoruz: 

ACABA TRABZONSPORDA FUTBOLDAN GELEN KAÇ KİŞİ KALMIŞTIR? YANALDA ISRAR EDENLER VEFASIZLIK ETMİŞ OLUR

Unutulmamalıdır ki bir spor kulübünü yönetmek bir ticari şirketi yönetmekten farklı bir şeydir. Ticari anlamda yetenekli, kabiliyetli ve basiretli bir yönetici olabilen herkesin bir spor kulübünü de aynı mantıkla ve basiretle yönetmesi her zaman kabil değildir. Dün akşam alınan skoru içine sindirenler, hala kendi yönetim anlayışının doğru olduğunu savunanlar Trabzonsporumuz sürükledikleri uçuruma düştüğü zaman zaten yerleri olan İstanbula dönecekler. Biz yine biz bize kalacağız. Bu nedenle acil olarak TS Yönetiminin kendilerini birazcık da olsa Trabzonlu hissediyorlarsa Trabzonspor futbolunun içinden gelenlere acil olarak bir toplantı düzenleyip, istişarelerde bulunarak Trabzonsporun yeni yol haritasının devre arasında belirlenmesi gerektiği savunmaktayız. Bugünkü mevcut yönetimin camiadan yetişmiş bu futbol adamlarını göreve çağırması, beyin fırtınası yapması ve istişarelerde bulunması kaçınılmazdır. Hala Ersun Yanal isminde ısrar edenler Trabzonsporun futbol geçmişine, bilgi birikimine ve mazisine vefasızlık etmiş olurlar. Onun için daha önce oluşturmuş olduğumuz Trabzonsporlular platformunun Trabzonsporun gerçek sahipleri olduğunu belirtir ve hazırlanması gereken yeni yol haritasında seve seve görev alacağımızı buradan bütün kamuoyuna bildiririz. Zira, geçmişini, tarihini bilmeyenler ve ona sırt çevirenler geleceğin stratejisini planlayamazlar.

 

Bu nedenle ilgili her kesimi göreve çağırıyoruz. Bilmemenin ayıp olmadığını ancak sorgulamanın da gerekli olduğunu herkesin bilmesi gerektiğinin altını çiziyoruz. Futbol sevgimizi ve efsanelerimizi sadece görkemli açılışlarda değil bu zor günlerde akılcı ve çözüm odaklı bir yol haritası belirlenmesinde göstermek zaruridir.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni transfer Castillo

Yeni transfer Castillo

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir