Ana Sayfa Trabzon Haber Trabzon'da hibe inek ormana kaçtı

Trabzon'da hibe inek ormana kaçtı

GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2016 yılında yapmış olduğu "Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi" kapsamında 6 adet büyükbaş hayvan alan Mehmet Sarı’nın angus ırkı bir ineği ormana kaçtı.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar 13:33
Trabzon'da hibe inek ormana kaçtı

GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2016 yılında yapmış olduğu "Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi" kapsamında 6 adet büyükbaş hayvan alan Mehmet Sarının angus ırkı bir ineği ormana kaçtı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2016 yılında yapmış olduğu "Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi" kapsamında 6 adet büyükbaş hayvan alan Mehmet Sarının angus ırkı bir ineği ormana kaçtı. Trabzonun Dernekpazarı ilçesinde Mehmet Sarıya ait Angus cinsi inek kayboldu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2016 yılında yapmış olduğu "Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi" kapsamında 6 adet Angus cinsi inek aldığını söyleyen Sarı, 5 gün önce bir ineğin, ormana kaçtığını söyledi.

OKYANUSTAN GEÇTİK DEREDE BOĞULDUK

 

Hibe destek projesi kapsamında ineklerin Şiliden geldiğini ifade eden Sarı, Hayvanlar Şiliden gemiler ile Samsuna geldi. Samsundan da kara yolu ile Dernekpazarına geldi. Bende hayvanları kamyon ile Tüfekçiler Mahallesindeki evime getirdim. Buraya kadar hiçbir sorun yaşanmadık. Kamyon ile evin önüne getirdiğim inekleri bağlamak istediğim sırada birisi kamyondan atlayıp ormana kaçtı. Resmen okyanusu geçtik, derede boğulduk. dedi.  5 gündür yapılan tüm aramalara rağmen ineği bulunamadığını ifade eden Mehmet Sarı, diğer hayvanların da psikolojisinin bozuk olduğunu sözlerine ekledi. Hayvanların araçlardan indirilirken vatandaşlara saldırdığını ifade eden Sarı, Hayvanların boynuna ip dahi geçiremiyoruz. Hayvanlar bölgemize uyumlu değil. Hayvanları ahıra sokmak için 7 saat boyunca kamyon kasasında veteriner bekledik. Uyuşturalım da hayvanları o şekilde ağıra sokalım. En sonunda biri atlayıp kaçtı. Şimdi, Hayvanı bulacaksın. diyorlar. Ben bu hayvanı nasıl bulayım? İlçe tarım benden hayvanın yenisini istiyor. Ben Angus ırkı ineği nasıl bulacağım? şeklinde konuştu. 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Efsaneler hükümlülerle buluşuyor

Efsaneler hükümlülerle buluşuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir