Ana Sayfa Trabzon Haber Trabzon’da dev iftar

Trabzon’da dev iftar

Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Beledisi, Gaziaosmanpaşa Belediyesinin işbirliğinde Yavuzselim Futbol Sahasında ‘Gaziosmanpaşa’dan Trabzon’a Kardeşlik iftarı’ düzenlendi.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2017 Cumartesi 11:01
Trabzon’da dev iftar

Gaziosmanpaşa Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Salih Cora, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İlçe Belediye Başkanları, Parti İlçe Başkanları İl Müdürleri, STK Temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. 

İftar sonrasında organizasyonun ev sahipliğini yapan Gaziosmanpaşa İlçesinin Trabzonlu Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, selamlama konuşması yaptı. Usta, “Geçen yıl başlattığımız bu çalışmayı Trabzon’a, Türkiye’nin başka illerine kardeşliğimizi pekiştirmek için devam ettirmek istiyoruz” dedi. 

Ardından AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’da konuştu.  Programda son olarak ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuştu. Soylu, “Allah şahittir yaptığımız işlerin büyük bölümü yorgunluk gerektiren, getiren işlerdir. Uçak şuradan indiği ve Trabzon’u gördüğü andan itibaren yatacak yer önemli, değil, kalacak yer önemli değil iyi ki varsınız. 

AVNİ AKER’İN UFAK BİR BÖLÜMÜ KALACAK

Bu Avni Aker stadı olmayacak. Ufak bir bölümünü bırakacağız. Burası tarihi anı olsun diye. Burası Yavuz Selim Stadı olacak tekrar ama buralar çok güzel parklar olacak. Burası çok güzel yeşil alanla vatandaşlarımıza kavuşmuş olacak.

Bunları önümüzde ki günler Büyükşehir belediye Başkanımız ile konuşacağız.  Elimizde olduğumuzu gücümüzün yettiği kadar, sizlerin söylediklerine, emrinde olduğumuzu bir kere daha söylemek istiyorum. Nice ramazanlarda birlik içinde beraberlik içinde olmayı nasip olsun.  

Türkiye’de huzurumuzu kardeşliğimizi ortaya koyabilmek için bir taraftan çalışacağız, gayret göstereceğiz diğer taraftan ellerimizi semaya açıp şükredeceğiz dua edeceğiz. Bugün Trabzon Milletvekili olmaktan büyük onur duyduğumu her zaman söyledim. Hayatımın her noktasında, ister içişleri Bakanı olayım, İster Çalışma Bakanı olayım ister olmayayım, İster siyasetin başka noktasında olayım olmayayım, ama bilmenizi isterim ki çocuklarıma bırakacağım en büyük miras Trabzon Milletvekili olmaktır. 

Hayatımın büyük bölümünü Gaziosmanpaşa’da geçirdim. Oranın basamaklarını adım adım bilirim. 25 yaşında ilçe başkanlığı yaptım. Elektrik, telefon problemleri vardı. O gün orada ilçe başkanlığı yaparken, İstanbul’da İl Başkanlığı yaparken vatandaşımız ne söylüyorsa yerine getirmeye çalıştık.  Biz batı toplumları gibi değiliz. Biz onların medeniyeti ile bezenmiş değiliz. Biz Müslümanız… Biz anamızı babamızı yaşlanınca huzur evine gönderen o toplumlar gibi değiliz. Biz bu toprakları bize kimin bıraktığını bilen evlatlarız” dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir