Ana Sayfa Kültür & Sanat TRABZON’DA 12.12.12 KONSERİ

TRABZON’DA 12.12.12 KONSERİ

Trabzon Haber-KTÜ'de 12 şarkı seslendirildi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 20:31
TRABZON’DA 12.12.12 KONSERİ

Tüm dünyada kafiyeli tarihler serisi adı altında anılan ve bundan 88 yıl sonra 01.01.2101 senesinde bir daha görülmesinin mümkün olacağı bu tarih, Trabzon’da bir konser ile ölümsüzleştirildi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğretim görevlileri ve öğrencilerinin düzenlediği konserde günün anlamına binaen 12 şarkı dile geldi.


Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ümit Yurduseven'in bestelerinden oluşan eserler dinleyiciler tarafından tam not aldı. Beste ve sözlerini farklı şehir ve ülkelerde hazırladığını söyleyen Yurduseven konser öncesinde salonu dolduranlara küçük bir konuşma yaptı. Konuşmasında, toplamda 40 bestesi olduğunu ancak bugün 12’sini seslendirecek olduklarını söyledi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Atatürk Kültür ve Gösteri Merkezi’nde başlayan konsere ilgi büyüktü. Bin kişi kapasiteli salonun tam kapasite ile salona hazır olması dikkatlerden kaçmazken, konser esnasında şarkıların sözleri de salonun bir köşesinde hazır bulundurulan dev ekranda konuklarla paylaşıldı.

Konserde, Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Onur Dilek ve Evren Angın ile öğrenciler Emre Kahraman, Kerem Albayrak, Ufuk Aygün, Cemre Beşiroğlu, Fuat Karayavuz, Mustafa Sabih Eşkin ve Kutay Ülger de yer aldı. Öğretim görevlileri ve öğrencilerin solist olarak, beste ve enstrümanlarıyla katıldıkları konser sonunda katılımcılar konserin devamı için tezahüratlarda bulundular.Haber: Süleyman KUMAŞ


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir