Ana Sayfa Trabzon Haber Trabzon’a dev kültür merkezi

Trabzon’a dev kültür merkezi

Gümrükçüoğlu opera binasının da yaşatılacağı proje için talimat verdi

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2017 Perşembe 11:02
Trabzon’a dev kültür merkezi

Gümrükçüoğlu opera binasının da yaşatılacağı proje için talimat verdi

TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yeni bir projeyi daha kamuoyuna sunmaya hazırlanıyor. Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon’un Atapark mevkiinde bulunan Devlet Tiyatrosu için yeni bir proje hazırlanması talimatını verdi. Başkan Gümrükçüoğlu, hazırlanan projenin görselini ilk kez paylaştığı günebakış gazetesine yaptığı açıklamada, “Hem Atapark Kavşağı’nı hem de Devlet Tiyatromuzun yeni binasını inşallah temin etmiş olacağız. Başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yeni bir projeyi daha kamuoyuna sunmaya hazırlanıyor. Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon’un Atapark mevkiinde bulunan Devlet Tiyatrosu için yeni bir proje hazırlanması talimatını verdi. Başkan Gümrükçüoğlu, hazırlanan projenin görselini ilk kez paylaştığı günebakış gazetesine yaptığı açıklamada, “Hem Atapark Kavşağı’nı hem de Devlet Tiyatromuzun yeni binasını inşallah temin etmiş olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Gümrükçüoğlu’nun talimatından sonra Trabzon Devlet Tiyatrosu sahnesini de içerisinde bulunduran ve aynı zamanda kültür merkezi olarak da kullanılacak olan, Trabzon’daki opera binasının da yaşatılacağı bir binanın yapılması için çalışmalar başlatıldı. SGK binasının da Atapark kavşağının yapımı kapsamında yıkılmasından sonra Devlet Tiyatrosu binasının da içerisinde bulunduğu yeni ve geniş bir binanın yapımı için hazırlık yapıldığı yönündeki iddialar heyecan yarattı.

Hazırlanan projenin önümüzdeki günlerde Başkan Gümrükçüoğlu’na iletileceği ve sonrasında projeyi son halinin verileceği belirtildi. Trabzon’un farklı kesimleri için farklı projeler ortaya koyan Başkan Gümrükçüoğlu’nun sanat dünyasının yakından takip ettiği bu konuyla ilgili önümüzdeki aylarda bir açıklama yapıp projeyi kamuoyuna sunması bekleniyor.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Trabzon'da boğulma vakası

Trabzon'da boğulma vakası

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir