Ana Sayfa Trabzon Haber Trabzon’a anne oteli geliyor

Trabzon’a anne oteli geliyor

TRABZON’DA yapılması planlanan ‘Kamu Hastanelerinde Tedavi Gören Hasta Yakınları İçin Anne Konukevi’ projesi Sağlık Bakanlığı’na sunuldu.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2017 Cuma 14:18
Trabzon’a anne oteli geliyor

TRABZONDA yapılması planlanan Kamu Hastanelerinde Tedavi Gören Hasta Yakınları İçin Anne Konukevi projesi Sağlık Bakanlığına sunuldu. 5,5 milyon liraya mal olması düşünülen ve kısaca Anne Oteli olarak anılan projenin hayata geçmesi halinde özellikle de yeni doğan hasta yakınları bu tesislerde konaklayacak. Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. DR. Halit Çınarka, Bakanlığımız uygun görürse hasta yakınları açısından son derece önemli bu projeyi şehrimize kazandıracağız dedi. 

TRABZONDA yapılması planlanan Kamu Hastanelerinde Tedavi Gören Hasta Yakınları İçin Anne Konukevi projesi Sağlık Bakanlığına sunuldu. 5,5 milyon liraya mal olması düşünülen ve kısaca Anne Oteli olarak anılan projenin hayata geçmesi halinde özellikle de yeni doğan hasta yakınları bu tesislerde konaklayacak. Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. DR. Halit Çınarka, Bakanlığımız uygun görürse hasta yakınları açısından son derece önemli bu projeyi şehrimize kazandıracağız dedi. Trabzonda Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği tarafından projelendirilen Kamu Hastanelerinde Tedavi Gören Hasta Yakınları İçin Anne Konukevi projesi Sağlık Bakanlığına sunuldu. Sağlık Bakanlığı onay verirse 45-50 odalı olarak yapılması planlanan Anne Oteli Trabzona kazandırılacak. Projenin 5,5 milyon liraya mal olacağı öğrenildi.

Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. DR. Halit Çınarka, Neticede bunu projelendirdik. Ne kadar ödenek ayrılacağı belli oldu. Ancak yeri noktasında ortaya çıkan net bir durum yok. Eğer Sağlık Bakanlığı uygun görür de yatırım programına alınırsa projesi yapılacak ve Trabzona kazandırılacak. Kesin yeri de o zaman netleşecek. Biz bu projeyi özellikle de il dışından gelen ve yeni doğan hastası bulunan hasta yakınları için önemsiyoruz. Yeni doğan hasta yakınlarının çocuğuna yakın olması gerekiyor. Anne Oteli olarak projelendireceğimiz tesislerin içinde kreş, oyun alanı, yeşil alanı, otopark gibi sorunları da çözmek istiyoruz. dedi.

 

Mart ayı sonunda Numune Hastanesinde Kadın, Doğum ve Çocuk ağırlıkla olarak hizmet vermeye başlayacaklarını da kaydeden Çınarka, Yeni Doğan Yoğun Bakım bölümü 55 yataklı olacak. Bu nedenle anneleri yanında olsun istiyoruz. Böyle bir yaklaşım var. Mart ayı sonunda Numune Hastanesi bünyesinde hizmete girmesini bekliyoruz. Kadın Doğum ve Çocuk Acilini yeniledik. Ameliyathaneleri yeniledik. Yoğun Bakımları ve servisleri yeniledik biçiminde konuştu. Trabzondaki Anne Oteli olarak anılan Kamu Hastanelerinde Tedavi Gören Hasta Yakınları İçin Anne Konukevinin Kaşüstündeki Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesinin yan tarafı, Fatih Devlet Hastanesinin arka tarafında düşünülüyor.  


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Yayla evinde ölü bulundu

Yayla evinde ölü bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir