Ana Sayfa Siyaset "THY El Kaide Militanı Taşıyor"

"THY El Kaide Militanı Taşıyor"

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Türk Hava Yolları’nın El Kaide militanlarını taşıdığını iddia etti.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 21:31

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Hatay valisine’ne, “Suriye’de yıkım ve katliamların mimarı olan, kadın, çocuk, yaşlı, demeden gözü dönmüş bir şekilde katliam yapan bu çetelerin tarife dışı, gizlice ve hiçbir işlem yapılmadan Hatay Havaalanına getirilmesi hususunda bilginiz var mıdır?” diye sordu.

Yazılı bir açıklama yapan Ediboğlu, “Cuma akşamı saat 23.50 sularında Hatay Havaalanına tarife dışı THY’nin yan kuruluşu olan ve Ankara’dan gelen Anadolu Jet yolcu uçağı indi. Bu uçaktan tamamı Arapça konuşan fakat Suriyeli olmayan ve El-Kaide üyesi olduğu ifade edilen 200 kişilik bir grup çıktı” diyerek Hatay valisi’ne şu soruları yöneltti:

“Suriye’de yıkım ve katliamların mimarı olan, kadın, çocuk, yaşlı, demeden gözü dönmüş bir şekilde katliam yapan bu çetelerin tarife dışı, gizlice ve hiçbir işlem yapılmadan Hatay Havaalanına getirilmesi hususunda bilginiz var mıdır? Kırıkhan hattında çalışan 15 adet minibüs aprona hiçbir sivil ve resmi aracın alınmadığı biliniyorken, nasıl ve hangi mevzuata dayanılarak alınmıştır?200 kişilik bu katliam şebekesi elemanları neden terminal binasına uğramadan, giriş-çıkış yapmadan ve vize işlemleri gerçekleşmeden direk uçaktan alınarak alandan ayrılmışlardır? Alandan ayrılan bu grup nereye götürülmüştür?

Bütün bu yaşananlar ne anlam ifade etmektedir?”


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir