Ana Sayfa Trabzon Haber Terörün dini ve milliyeti yoktur

Terörün dini ve milliyeti yoktur

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon Başkanı Kenan KURU’ nun açıklaması

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2017 Pazartesi 20:03
Terörün dini ve milliyeti yoktur

Her toplumun yaşadığı coğrafyası ve vatanı vardır. Türkiye, coğrafyasının özelliği gereği hassas bir bölgede yer almaktadır. Dolayısıyla, geçmişten günümüze yaşadığı tarihi tecrübeleri bulunmaktadır.
                Terörün alçakça saldırıları sonucu İstanbul’da, yabancı ve Türk vatandaşları hayatlarını kaybetmişlerdir. Kamu görevini yaparken şehit düşenlerin yanında, Mustafa Sezgin Seymen’ de, Sürmene ilçesinden terörün kahpeliği ile hayatını kaybetti. Allah’tan rahmet, ailesine ve Milletimize başsağlığı diliyorum. pkk, İslamcı terör diye addedilen anlayışlara, Müslüman Ortadoğu’da, Türk devletinde maddi, manevi kayıplar verilmektedir.
                 İstanbul’da terörün ortada olan alçaklığına farklı bir mekânda, din ve milliyetleri farklı olanlar seçilerek bir yenisi eklenmiştir. Milletimizi derinden yaralamıştır. Tük devleti, piyonların ve bataklığın temizlenmesi gerektiğini ifade etmektedir.
                Batı terörle ikiyüzlülük içindedir. Müslüman ve Türk dünyasında devam eden şiddetinin her geçen gün arttığı, saldırılarındaki amacın, bir dini, tarihi ve milleti yok etmek istediği ortadadır.  
                Türkiye’ye karşı taşeron kullanma girişimlerinin olduğu anlaşılmaktadır. Terörü İslamcı terör diye ileri sürebilenler, Hâlbuki terörün, anası, babası, dini, ülkesi ya da milliyeti olmadığını anlamalıdırlar. 
                Kendilerine zarar verildiği zaman terörü kınamak samimiyetten uzak olmaktır.  
                Halep’te, Musul’da Kerkük’te, Kudüs’te, İstanbul’da,  bu alçaklıklarına hangi ad altında tanımlama yapsalar da, pkk terörünü Suriye’de besleyenleri tarih göstermemiş midir?
                Terörü, Müslüman Ortadoğu’da ve Türk milletine karşı destekleyenler ikiyüzlü olarak tarihte yerini alacaktır. Hemen hemen her ülkede terörün sıkıntıları olabilmektedir. Ne yazık ki, günümüzde Müslüman Ortadoğu’da ve Türk devletinde İslami terörle sapıklık içinde olanları İslam’la aynı anlayışta görmeyi sağlamak batının amacı olabilmektedir. Müslüman ve Türk dünyasında tarihi geçmişle bilinen terörün alacağı mesafe yoktur. Bekada Türk Devletinin kararlılığıyla havaya uçurulan terörist başını tutamayan ikiyüzlü dünyanın, Türk milleti için yaptıkları hesapları tutmayacaktır. 
                                Türkün haysiyeti,  gururu ve varlığı çok büyüktür.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KHK ile görevine iade edildi

KHK ile görevine iade edildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir