Ana Sayfa Trabzon Haber Teleferik projesi askıda

Teleferik projesi askıda

3 yıl önce planlanan Uzungöl teleferik projesi nihayet askıya çıktı

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2017 Pazar 11:39
Teleferik projesi askıda

3 yıl önce planlanan Uzungöl teleferik projesi nihayet askıya çıktı

Ruhsatı 3 Yılda Alabildi

TRABZONUN Uzungöl turizm merkezinde 2012 yılında teleferik projesi yapmak için harekete geçen iş adamı Şükrü Fettahoğlu 3 yılda bürokrasiyi aşarak ilana çıkabildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 06.12.2016 tarih ve 12580 sayılı oluruyla projeyi ilan panosuna astı. Yasa gereği proje bir ay süreyle askıda kalacak.    

15 Ayda Tamamlanacak

TRABZON turizmi için büyük önem arz eden teleferik projesi Uzungöl Haros Komları mevkisinden başlayıp Sarıkaya Yaylası Mevkisinde sonlanacak. 3540 metre uzunluğunda yapılması planlanan projenin inşaatına 2017 yılı martında başlanacak. Proje 2018 mayısında tamamlanacak.  

50 Milyon Liraya Malolacak

ÜÇ etepta yapılması planlanan projenin bu yıl sonuna kadar 2 etabının tamamlanarak devreye girmesi bekleniyor. Fettahoğlu, Bir Avusturya firmasıyla anlaştım. En iyi ve kaliteli hizmeti inşallah en kısa sürede tamamlayacağız. dedi. Projenin 50 milyon liraya mal olması bekleniyor.   

UZUNGÖLDE turizme yönelik yatırımlarıyla öne çıkan işadamı Şükrü Fettahoğlunun yaklaşık 3 yıldır onay almak için uğraş verdiği Teleferik Projesinde sevindiren adım geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 06.12.2016 tarihli ve 12580 sayılı oluru ile onaylanan, Uzungöl Haros Komları Mevkiinden başlayıp Sarıkaya Yaylası Mevkiinde sonlanacak olan Uzungöl Teleferik Projesine ilişkin Uygulama İmar Planı Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosunda 30 (otuz) gün süre ile askıya çıkarıldı. 50 milyon liraya mal olması beklenen Teleferik Projesinin inşaatının 2017 Mart ayında başlaması ve 2018 Mayıs ayında da hizmete girmesi planlanıyor.

Çaykara Uzungölde turizmin hizmetine sunduğu otel projesinden sonra Teleferik Projesiyle dikkat çeken iş adamı Şükrü Fettahoğlunun, 3 yıldır beklediği projeye onay çıkmasının ardından uygulama imar planı da nihayet askıya çıkarıldı.

Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün resmi internet sitesinde yer alan Plan Onayı başlıklı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 06.12.2016 tarihli ve 12580 sayılı oluru ile onaylanan, Uzungöl Özel Çevre Koruma Bölgesi, Trabzon İli, Çaykara İlçesi, Yaylaönü Mahallesi, I. Derece Doğal Sit Alanında Haros Komları Mevkisinden başlayıp Sarıkaya Yaylası Mevkiinde sonlanacak olan Uzungöl Teleferik Projesine ilişkin 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosunda 30(otuz) gün süre ile Trabzon Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce askıya çıkarılmıştır.

 

Üç etapta yapılması planlanan ve 50 milyon liraya mal olması beklenen Teleferik Projesinin inşaatının Mart ayında başlaması ve 2018 Mayıs ayında da hizmete girmesi planlanıyor. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Efsaneler hükümlülerle buluşuyor

Efsaneler hükümlülerle buluşuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir