Ana Sayfa Trabzon Haber Suç makinesine üç suçtan dava

Suç makinesine üç suçtan dava

Bacanak tüfeğin üzerine yürüyerek, suç makinesini etkisiz hale getirmiş

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2017 Perşembe 11:05
Suç makinesine üç suçtan dava

Bacanak tüfeğin üzerine yürüyerek, suç makinesini etkisiz hale getirmiş

Üç Ayrı Suçtan Üç Ayrı Hapis Talep Edildi

TRABZON’UN Sürmene İlçesi Fındıcak Mahallesi’nde 2010 yılında 13 yaşındaki M.K. adlı kızı evinden kaçıran, 2015 yılında akrabası Ali Kol’u öldüren ve 2016 yılında ise öldürdüğü Ali Kol’un bacanağı Fatih Gümrükçüoğlu’nu yaraladıktan sonra hastanede yakalanan Yüksel Kol, üç ayrı suçtan hakim karşısına çıkacak. Kız kaçırma ve adam öldürme suçundan yargılaması devam eden Yüksel Kol hakkında, öldürmeye teşebbüs suçundan da dava açıldı. 

Düştüm İhbarında Sahte Kimlik Kullandı

SAMSUN Cezaevi Müdürü Zeki Bayrak'ı öldürüp, müdür yardımcısı Ali İhsan Atay'ı yaralayan Ali Kemal Kol'u azmettirdiği için 14 yıl hapis cezasına çarptırılan Yüksel Kol, köyüne sığındı.  Arandığını öğrenen Yüksel Kol, ‘İhbar edeni bulursam kafasına sıkacağım’ diye tehditler yağdırdı.  Ali Kol’u öldüren, yaraladığı Fatih Gümrükçüoğlu tarafından tüfekle dövülen Yüksel Kol, düştüm ihbarında bulunarak, sahte kimlikle girdiği hastanede yakalanmıştı. 

Trabzon’un Sürmene İlçesi’nde kız kaçıran, akrabasını öldüren ve öldürdüğü akrabasının bacanağını yaraladıktan sonra yakalanan kaleşnikoflu katil Yüksel Kol hakkında üç yarı suçtan üç ayrı hapis cezası istendi.

AZMETTİRİCİ OLARAK ARANDI

İstanbul Gaziosmanpaşa’da 7 Mart 1998 yılında Samsun Kapalı Cezaevi Müdürü Zeki Bayrak'ı öldürüp, müdür yardımcısı Ali İhsan Atay'ı yaralayan Ali Kemal Kol'u azmettirdiği için 2001 yılından 14 yıl hapis cezasına çarptırılan Yüksel Kol, 25 Temmuz 2015 tarihinde köylüsü ve akrabası Ali Kol'a acımadı. Kaleşnikof silahı ile cinayet işleyen Yüksel Kol, 4 Temmuz 2016 tarihinde yolunu kestiği Fatih Gümrükçüoğlu’na kurşun yağdırdı. Yüksel Kol’un kafasına tüfekle vurarak etkisiz hale getiren Fatih Gümrükçüoğlu hastaneye kaldırılırken, yaralanan Yüksek Kol ise düştüm ihbarı yaparak, sahte kimlikle hastaneye yatınca, yakayı ele verdi.

KÜÇÜK YAŞTA KIZ KAÇIRDI

Trabzon’un Sürmene İlçesi Fındıcak Köyü’nde 13 yaşındaki M.K.’yı kaçırmak için arkadaşlarına baklava aldıran Yüksel Kol, baklavanın içine ilaç koydu. M.K.’nın evine giden Yüksel Kol, getirdiği baklavayı evdekilere yedirmek istedi. Ailenin baklavayı reddetmesi üzerine evden çıkan Yüksel Kol ve beraberindekiler kar maskesi takarak evi bastı. 13 yaşında kaçırılan M.K.’nın ailesi Yüksel Kol ve beraberinde 4 kişiden şikayetçi oldu. Yaşı 18’e ulaşan M.K. Samsun’da polise ifade vererek,  şikayetçi olmadığını söyledi. Yüksel Kol hakkında kaçırdığı M.K.’ya yönelik eyleminden ötürü 8 yıldan 15 yıla kadar hapis talep eden savcı, evde bulunan 5 kişinin her birine yönelik eylemden ötürü de iki yıldan yedi yıla kadar hapis cezası istedi.

MÜEBBET HAPİS İSTENDİ

Komşusu ve akrabası olan Ali Kol’u 25 Temmuz 2015 tarihinde öldüren Yüksel Kol hakkında müebbet hapis istendi. Savcının hazırladığı iddianamede, cinayet öncesinde jandarma tarafından aranan Yüksel Kol’un “Beni köyden ihbar edenler var. Beni ihbar edeni tespit ettiğimde kafasına sıkacağım” diyerek köy halkına tehditler savurduğu belirtildi.

KAFASINA TÜFEKLE VURDU

 

Ali Kol’u öldürdükten sonra bölgede uzun namlulu silahıyla gezen Yüksel Kol, Fatih Gümrükçüoğlu’nun yolunu kesti. Yakınlarının bulunduğu araçla köye çıkmak isteyen Fatih Gümrükçüoğlu, yolun kötü oluşu sebebiyle geri dönmek zorunda kaldı. Bu sırada Yüksel Kol yolu kesti. Yüksel Kol araçtan inen Fatih Gümürkçüoğlu’na ateş etmeye başladı. Fatih Gümrükçüoğlu üzerine atlayarak etkisiz hale getirdiği Yüksel Kol’un başına tüfekle vurdu. Fatih Gümrükçüoğlu, olay yerinde bulunan yakınları tarafından hastaneye kaldırılırken, Yüksel Kol ise çareyi kaçmakta buldu. Kaçan ve yaralı olan Yüksel Kol, sağlık ekibini arayarak yüksek düşme sonucu kafasından yaralandığı ihbarında bulundu. Hastaneye S.B. adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı ile giriş yapan Yüksel Kol, tedavi sırasında gözaltına alındı. Yüksel Kol hakkında dokuz yıldan on beş yıla kadar hapis cezası istenilen iddianamede, Fatih Gümrükçüoğlu hakkında ise meşru müdafaa hakkını kullandığı belirtildi. Bu arada Yüksel Kol’da başına vurulan tüfekle yaralanma sonucu duyma kaybı olduğu ileri sürüldü. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz TÜRKAV'dan Mescid-i Aksa Tepkisi

TÜRKAV'dan Mescid-i Aksa Tepkisi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir