Ana Sayfa Trabzon Haber Sporun ruhuna uygun değil

Sporun ruhuna uygun değil

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) adına yapılan açıklamada; Rize Milletvekili ve yerel Yöneticilerden yapılan açıklamaları sporun ruhuna uygun bulmadığımızı ifade ediyoruz.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2017 Cuma 14:51
Sporun ruhuna uygun değil

Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan KURU yaptığı açıklamada sorumlu noktada olanların açıklamalarına dikkat etmesi gerekir dedi. Rize Milletvekilinin Trabzonspor’la ilgili yaptığı açıklamayı TÜRKAV olarak, Korumacılık, kitlesel bağlılıkların etkin rol oynamasıyla maddi ithalatla ortada olan tabloda görmek gerektiğini hatırlatıyoruz. Ve yakışıksız olarak niteliyoruz. Sayın Milletvekili Rizespor “belki bir alt kümeye düştü ama Trabzonspor ahlaken kime düşmüştür” şeklindeki ifadelerini şiddetle telin ediyoruz: Spordaki başarı, yaşanılan andan önceki zamanı kapsamaktadır. Gündemde yerinin tutan Trabzonspor ile Çaykur Rize spor için ortada olan tartışmaların sebepleri hakkında değerlendirme yaparken, Trabzon TÜRKAV olarak ve gerekse köşe yazılarımızda açıklama yapanların objektifliğine dikkatleri çekmiştik. Trabzonspor ile Çaykur Rize spor müsabakası sonucunun taraftarca destek bulması veya bulmaması tabidir. Ancak, Hudutları değiştiren bir gerçek olan sporda alınan başarısızlıklar ise, zayıflık ve üzüntüleri beraberinde getirse de, Ülkemizin gündeminde ilk sırada yer almasını da, abartılı ve gerçekçi bulmadığımızı ifade ediyoruz.
                Objektif değerlendirme yapamayan yerel yöneticilerin ve Rize Milletvekilinin Rizespor futbol takımını buraya kadar getirene kadar ne kadar alakalı olduklarını da, Rize spor ve Trabzonspor taraftarlarının değerlendirmelerine bırakıyoruz. İki il arasında futbolla siyasi hesap içinde olanları çokça görmekteyiz.  Spor ahlaki açısından da kendilerine hatırlatarak uygun bulmadığımızı hatırlatıyoruz. Sporda kaynaşmayı sağlayan özelliği olduğuna bakılması gerekmektedir.dedi.   
        


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Dolmuşa zam geldi

Dolmuşa zam geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir