Ana Sayfa Trabzon Haber Şehir plancılarını suçladı

Şehir plancılarını suçladı

Ortahisar kentsel yenileme projesine itiraz eden şehir plancılarını suçladı

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2017 Salı 13:34
Şehir plancılarını suçladı

Ortahisar kentsel yenileme projesine itiraz eden şehir plancılarını suçladı

TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar, Pazarkapı ve Gülbaharhatun Mahalleleri Kentsel Sit Alanı Yenileme Projesi için yapılan Koruma Amaçlı İmar Planına itiraz eden ve mahkemeden iptal kararı çıkartan Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Trabzon Şubesine çok sert ifadelerle yüklendi. Gümrükçüoğlu, Ortahisar Projesine, Kanuni Bulvarına itiraz ediyorlar ama Çukurçayıra itiraz etmeyi bilmiyor. Çukurçayıra itiraz etmeyi bilmiyor. Yalıncaka itiraz etmeyi bilmiyor. Kaşüstüne itiraz etmeyi bilmiyor. Yıldızlıya, Söğütlüye itiraz etmeyi bilmiyor. Niye? Milletin ulaşımı aksasın diye. şeklinde konuştu. 

TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar, Pazarkapı ve Gülbaharhatun Mahalleleri Kentsel Sit Alanı Yenileme Projesi için yapılan Koruma Amaçlı İmar Planına itiraz eden ve mahkemeden iptal kararı çıkartan Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Trabzon Şubesine çok sert ifadelerle yüklendi. Gümrükçüoğlu, Ortahisar Projesine, Kanuni Bulvarına itiraz ediyorlar ama Çukurçayıra itiraz etmeyi bilmiyor. Çukurçayıra itiraz etmeyi bilmiyor. Yalıncaka itiraz etmeyi bilmiyor. Kaşüstüne itiraz etmeyi bilmiyor. Yıldızlıya, Söğütlüye itiraz etmeyi bilmiyor. Niye? Milletin ulaşımı aksasın diye şeklinde konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin 2017 yılı ocak ayı ilk toplantısında meclis üyeleri, şehirdeki bazı sorunları sorular halinde Başkan Gümrükçüoğluna iletti. CHP Büyükşehir Meclis Üyesi Cahit Erdem, Ortahisarda çifte hamama çıkan rampanın solunda surların içinde yer alan binanın yıkılıp yıkılmayacağını sordu.

 

Başkan Gümrükçüoğlu, binanın yıkılacak binalar arasında olduğunu ŞPO Trabzon Şubesine sert eleştiriler yöneltirken, Bahse konu bina Ortahisar, Pazarkapı ve Gülbaharhatun Mahalleleri Kentsel Sit Alanı Yenileme Projesi dahilinde bir binadır ve yıkılacak binalar arasındadır. Geçtiğimiz dönemde burayla ilgili Bakanlar Kurulu aldık. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kuruluşu olan BİMTAŞ tarafından projesi yapıldı. Süreçte herkesin görüşlerini alarak adım adım yürüdük. Üniversite dahil, odalar dahil... Koruma Amaçlı İmar Planına Şehir Plancıları Odası itiraz etmişti. Çukurçayıra itiraz etmeyi bilmiyor. Yalıncaka itiraz etmeyi bilmiyor. Kaşüstüne itiraz etmeyi bilmiyor. Yıldızlıya, Söğütlüye itiraz etmeyi bilmiyor. Kanuni Bulvarına itiraz ediyor. Niye? Millet gitmesin, yürümesin diye. Milletin ulaşımı aksasın diye. Açık açık söylüyorum. Oraya itiraz etmiş. Mahkeme bir karar vermiş. Yerel mahkeme planı iptal etmiş. Temyiz ettik, Danıştay bizim lehimize bozdu. Şimdi yerel mahkeme tekrar karar verecek. Şimdi bu bina koruma amaçlı imar planı içindedir. O plan çerçevesinde bir takım binaların yıkılması öngörülüyor. Bir takım binaların onarılması öngörülüyor. Bu uzun bir süreç diye konuştu. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yayla evinde ölü bulundu

Yayla evinde ölü bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir