Ana Sayfa Eğitim Prof.Demircioğlu 'Tarih eğitimi ve değerler'i anlattı

Prof.Demircioğlu 'Tarih eğitimi ve değerler'i anlattı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölümü bölüm başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİRCİOĞLU, 25 Kasım 2016 tarihinde Giresun Üniversitesi’nde ‘‘Tarih Eğitimi ve Değerler’’ isimli bir konferans verdi.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2016 Perşembe 10:28
Prof.Demircioğlu 'Tarih eğitimi ve değerler'i anlattı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi Bölümü bölüm başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİRCİOĞLU, 25 Kasım 2016 tarihinde Giresun Üniversitesi’nde ‘‘Tarih Eğitimi ve Değerler’’ isimli bir konferans verdi. Giresun Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencilerinin ilgi gösterdiği konferansta geçmişten bugüne tarih derslerinin nasıl bir değişim izlediği ve günümüzde tarihin öğretiminin neden önemli olduğu üzerinde duruldu.
          Prof. Dr. Demircioğlu, tarih derslerinin çağımızda tarihsel bilgi yanında öğrencilere bilgi ve beceri kazandırması gerektiğini ifade etti. Konuşmasında tarih eğitiminin isim, sayı, rakam ve maddelerin ezberlenilmesi olmadığını savunan Demircioğlu, tarih derslerinin öğrencileri etkin, üretken, yaratıcı ve problem çözen bireyler haline getirmesi gerektiği vurgusunu yaptı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir