Ana Sayfa Bölgesel PKK kış üslenmesini Zigana’da yapacak

PKK kış üslenmesini Zigana’da yapacak

Hainler Kışı Geçirecek Yer Arıyor

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2016 Cuma 12:50
PKK kış üslenmesini Zigana’da yapacak

Hainler Kışı Geçirecek Yer Arıyor    

İSTİHBARAT birimleri, PKK Terör Örgütü’nün kış üslenmesini Trabzon ile Gümüşhane illeri arasındaki bir bölgede yapacağı bilgisine ulaştı. Erzak sıkıntısı çeken terör örgütünün Karadeniz Açılım Grubu üyelerinin erzak temini yapmak için sivil kıyafetlerle şehirlere ineceği bilgisine ulaşan istihbarat birimleri, erzak temini sonrasında terörist grubun kışı Zigana bölgesinde aradığı uygun bir yerde geçirmeyi planladığını deşifre etti. 

Terörist Grup Takip Altına Alındı

İSTİHBARAT birimleri, Karadeniz Açılım Grubu’nda yer alan teröristlerin şifreli telsiz konuşmalarını deşifre ederken, güvenlik güçleri de 7 kişiden oluştuğu tespit edilen PKK Terör Örgütü üyesi grubun kırsalda takibini sürdürüyor. Özellikle Trabzon ve Gümüşhane’nin kırsal bölgelerindeki ilçelerinde görevde olan güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği kontrollerde dikkatli olunması ve fotoğrafı dağıtılan açılım grubu üyeleri üzerinde çalışma yapılması istendi.

İSTİHBARAT birimleri, PKK terör örgütü üyelerinin erzak temini yapıp, kış üslenmesini Doğu Karadeniz kırsalında geçirmeyi planladığı bilgisine ulaştı.

KIŞI GEÇİRECEK YER

ARIYORLAR

PKK terör örgütünün faaliyetlerini deşifre etmek amacıyla yapılan çalışmalar çerçevesinde Tunceli ve Erzincan üzerinden bölgeye sızan Karadeniz Açılım Grubu üyelerinin kışı Trabzon ve Gümüşhane arasında bulunan bir yerde geçirmeyi planladığı deşifre edildi. İstihbarat birimlerinin yaptığı çalışmalar çerçevesinde örgütün bölgede erzak sıkıntısı çektiğini,

Karadeniz Açılım Grubu üyelerinin erzak temini yapmak için sivil kıyafetlerle şehirlere ineceği bilgisine ulaştı. İstihbarat birimleri, erzak temini sonrasında terörist grubun kışı Zigana Dağı Bölgesinde bulacağı uygun bir yerde geçirmeyi planladığını belirledi.

TERÖRİSTLER DAĞ TAŞ ARANIYOR

 

İstihbarat birimleri Karadeniz Açılım Grubunda yer alan teröristlerin şifreli telsiz konuşmalarını deşifre ederken, güvenlik güçleri de 7 kişiden oluştuğu belirlenen PKK terör örgütü üyesi grubun kırsalda takibini sürüyor. Trabzon - Gümüşhane kırsalında olduğu belirlenen terörist grubun bilgileri tüm birimlere gönderildi. Özellikle iki kentin kırsalındaki ilçelerinde görevde olan güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği kontrollerin dikkatli yapılması ve fotoğrafı dağıtılan açılım grubu üyeleri üzerinde çalışma yapılması istendi. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir