Ana Sayfa Eğitim Özür Grubu Yer Değişikliği Bekleyen Öğretmenler...

Özür Grubu Yer Değişikliği Bekleyen Öğretmenler...

kontenjanları gören öğretmenler şok oldu.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2016 Pazartesi 10:04
Özür Grubu Yer Değişikliği Bekleyen Öğretmenler...

Yayınlanan kontenjanlarda FETÖ kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına aktarılarak ismi değiştirilen ve normları tanımlanan 1.017 okulun kontenjanları özür grubu tayini isteyen öğretmenlere açık olarak gözükmeliydi.

 

Müsteşarımız katıldığı bir programda FETÖ den Milli Eğitim Bakanlığına aktarılan okullara özür grubu tayini isteyen öğretmenleri ve norm fazlası olan öğretmenleri yerleştireceğiz demişti.

 

Neden bu okullar özür grubu tayini isteyen öğretmenlere gösterilmedi.

Bu okullardaki öğretmen normu 30 binin üzerinde ve bu normların özür grubuna açılması neredeyse özür grubu tayini isteyen öğretmenlerin hepsini ailesine kavuşturacaktı.

 

Bizler 40 Bin öğretmenin norm fazlası olduğu yalanına inanmıyoruz geçtiğimiz mayıs ayında açıklanan sayılara göre 11 bin öğretmen norm fazlasıydı ve mayıs ayından bu yana atama yapılmadığı gibi 10 binin üzerinde öğretmen emekli oldu.

 

Yönetici atamadan boşalma ihtimali olan yani 17 bin yöneticiliğe geçmeyi düşünen öğretmenlerin normuda muhtemel boşalacak olarak gözükmüyürdu . Açığa alınan öğretmenler okulların normlarından düşmesine rağmen açığa alınan öğretmenlerin normlarıda muhtemel boşalacak olarak gözükmemektedir.

 

Milli Eğitim Bakanlığında 30 binin üzerinde öğretmen açığa alındı meslekten ihraç edilenler ve sayıları 3-5 gün içinde belli olacaktır.

 

ÇÖZÜM BELLİYDİ ASLINDA :

Milli Eğitim Bakanlığına açık çağrımızdır bu şekilde özür grubu tayini istemiyorduk bakanlık özür grubu takvimini 1 hafta erteleyip FETÖ okullarını , yöneticilikten boşalan normları ve meslekten ihraç edilenlerin yerlerini açarak özür grubu yer değiştirme sürecini önümüzdeki hafta başlatmalıydı.

 

Veya özür grubu tayini isteyen bütün öğretmenleri il ve ilçe emrine atamalıydı. Herkes hiç bir okulu yazmadan özrünün bulunduğu il ve ilçe emrine atanmalıydı ve devamında boşalacak normlara il ve ilçe tarafından tercihte bulunularak atanmalıdır.

 

Bizler özür grubu mağduru öğretmenler neredeyse 8 aydır eşimizden ve çocuğumuzdan ayrıyız daha fazla mağdur olmak istemiyoruz. 

 

YETER ARTIK ÖĞRETMENLERİ AİLELERİNE VERİN DİYORUZ.Kamuajans


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir