Ana Sayfa Trabzon Haber Ozanlığınızın Söyleyeceği Yok Mudur?

Ozanlığınızın Söyleyeceği Yok Mudur?

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon Şubesi: Ozan, yazar ve şair gibi milletin önünde sorumluluğu olanların kaleminden, ağzından çıkanı kulağı duymalıdır. Ozanların, Objektifliği ile kime ne söylediği anlaşılır olmalıdır. Diyerek açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2017 Cuma 10:43
Ozanlığınızın Söyleyeceği Yok Mudur?

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon Şubesi:  Ozan, yazar ve şair gibi milletin önünde sorumluluğu olanların kaleminden,  ağzından çıkanı kulağı duymalıdır. Ozanların, Objektifliği ile kime ne söylediği anlaşılır olmalıdır. Diyerek açıklama yaptı.
Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan KURU‘ nun yaptığı açıklamada: Kol Kırılırsa yen içinde kalmaz mı? İnsanların bir kısmı düşünen, bir kısımda düşünmeden yaşayanlardır. Yazar, şair ve ozan olanlardan bazılarını da bu düşünmeden yazan, söyleyen olarak görmek mümkündür.  Büyük düşünür Gökalp diyor ya; “…biz dünyada çok yerleri fethedebilmişiz, ama manen hepsinde fethedilmişiz” Cevabı arandığında nedeni görülmüştür.
 TÜRKAV Başkanı KURU: Ozansanız kime ne söylediğiniz anlaşılmalıdır. Tarih, kültür ve Karadeniz’in hırçın dalgaları gibi olmalıdır. Kime neyi söylediği anlaşılamayan, söylemekten de korkulmadığı gibi şiirdeki söylemlerin gündemde yer tutmakta olduğu görülmektedir. Dahası,  kendi şahsi ihtiraslarla ortaya konulmakta olduğuna tarih şahitlik yapmaktadır. TÜRKAV:  Hiç kimse kendi arzu ve kinini iştigal alanıyla ifade etmemelidir. Ediyor ise, su üstüne yazı yazmaktan öteye geçemez. Söylenenler ayrı, ayrı olsa da, toplumda istenilenlere su serpebilir! Ancak, ozan varlığını borçlu olduğunuz bir fikrin sorumluluğunda, ÜLKÜCÜ gayenin geniş görüşlülüğüyle bağdaşmış mıdır? Sizi kim dinliyor! Fikriyatınızın dışındakilerde kaleme aldığınızın söylemlerde karşılığı var mıdır?  
Hani söylüyorsunuz ya “ …lütfen hacla hacıyla dalga geçmesin asla, milletin maneviyatıyla,”
Ortadoğu kan ağlıyor, Türkmen, Müslümanlar baskı altında vatansızlaştırılmaktadır.  2 yaşındaki çocuğu, yaşlı kadını şehit eden Ermenistan’ın alçaklığında, Nerede kaleminiz? Nerede ozanlığınız?
Ozanlığınızın söyleyeceği yok mudur?  Kol kırılır yen içinde kalır anlayışının dahi olmadığı yaklaşımların Türk Milliyetçilerince görülememesini düşünmek herhalde çok iyimser bakıştır. Cevabı, Sivil toplumun varlığında bulmak mümkündür. Dedi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir