Ana Sayfa Bölgesel Ortahisar Projesi Çalışmaları

Ortahisar Projesi Çalışmaları

Trabzon Haber-Trabzon Ortahisar semtinin yeniden tarihi dokusuna uygun restore edilerek şehrin merkezi haline getirmesi amacıyla başlatılan çalışmanın sürdüğü bildirildi.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2012 Çarşamba 19:22
Ortahisar Projesi Çalışmaları

Trabzon Ortahisar semtinin yeniden tarihi dokusuna uygun restore edilerek şehrin merkezi haline getirmesi amacıyla başlatılan çalışmanın sürdüğü bildirildi.

İl Genel Meclisi Üyesi Arzu Yalçınalp, meclis toplantısında yaptığı sunumda, özellikle Ortahisar'ın, Zağnos ve Tabakhane vadilerinde olduğu gibi yıkılıp yapılmayacağını belirterek, "Sanki böyle olacağı yönünde kanaat var, bu doğru değil" dedi.

Yenilenme projesinin Bakanlar Kurulu'ndan çıkartıldığını, bunda eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın büyük katkıları olduğunu ifade eden Yalçınalp, "Bu aşamadan sonra da Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar'ın konuya yakın ilgisi en büyük güvencemizdir" diye konuştu.

Projenin 9,2 hektar alanda hayata geçirileceğini kaydeden Yalçınalp, toplam 150 binanın onarılacağını belirterek, "Alanda esas olarak mevcut binalar korunarak iyileştirilmeleri, kısmen alandaki dokuya uymayan binalar için yıkım veya kat indirimi önerilecektir" dedi.

Muhabir: Asena Akçay

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir