Ana Sayfa Trabzon Haber Ölüler ev sahibi ev sahipleri yolcu oldu

Ölüler ev sahibi ev sahipleri yolcu oldu

Boztepe Mezarlığı’nın korunması projesine çevredeki vatandaşların ilginç tepkisi

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2016 Çarşamba 16:14
Ölüler ev sahibi ev sahipleri yolcu oldu

Boztepe Mezarlığı’nın korunması projesine çevredeki vatandaşların ilginç tepkisi

Boztepe Mezarlığı’nın

Korunması Projesi...

 BOZTEPE Mezarlığı’nın korunması için yapılacak istinat duvarı Boztepe Vuslat Sokak sakinlerini rahatsız etti. Yıllardır hazine arazisinde yaşamlarını sürdüren mahalleli evlerinin yıkılacağını öğrenince ağıtlar yakmaya başladı. Ellerinde tapuları olmayan mahalle sakinleri meskenlerini boşaltırken gidecek yeri olmayanlar belediyeden yardım talep etti.  

60 Yıldır Tapusuz

Evlerde Yaşıyorlar

60 YILDIR tapusuz evde yaşadıklarını belirten Meral Zozik, “Biz bu topraklar üzerinde yıllardır yaşıyoruz. Bu süre içerisinde arazinin temizliğini yaptık. Şimdi evlerimizin üst kısmında yolun kenarına istinat duvarı yapılıyor. Dolayısıyla evlerimiz mezarlığın içinde kalacak. Mecburen çıkacağız. Ölüler ev sahibi oldu. Ev sahipleri ise yolcu oldu gidiyor.” dedi.   

BOZTEPE Mezarlığı’nın korunması için yapılacak istinat duvarı nedeniyle Boztepe Mahallesi Vuslat Sokak sakinleri evlerinin yıkılacağını öğrendi. Yıllarca hazine arazisinde yaşamlarını sürdüren mahalleli, ellerinde resmî evrakların olmaması nedeniyle evleri boşaltmak zorunda kaldı. Evlerini boşaltamayan ve mağdur durumda olan aileler ise belediyenin kendilerine yardım etmesini talep etti.

NE GİDECEK NE DE

KALACAK YERİMİZ VAR 

Trabzon’un Ortahisar İlçesine bağlı Boztepe Mahallesi Vuslat Sokak sakinleri belediye tarafından alınan yıkım kararı ile şoka uğradı. Boztepe Mezarlığı’nın büyütülmesi için yapılacak olan istinat duvarı nedeniyle evlerine yıkım kararı çıkan hane sakinleri maddi durumlarının olmadığını yetkili kişilerin kendilerine yardımcı olmalarını talep etti. Hazine arazisi içerisinde yer alan sokakta 60 senedir yaşadıklarını belirten Meral Zozik, “Yıllarca biz bu topraklar üzerinde yaşıyoruz. Bu süre içerisinde arazinin temizliğini yaptık, ağaçlandırdık. Şimdi Boztepe Mezarlığı için bir düzenleme getirildi. Bu düzenleme gereği evlerimizin üst kısmında bulunan yolun kenarına istinat duvarı yapılacak. Bunun içinde yolun alt kısmında kalan evlerinin yıkım kararı söz konusu. Bazı komşularımıza tebligat gönderildi. Maddi durumu olan aileler evlerini terk etti. Ama bizim ne durumumuz ne de gidecek yerimiz var. Buradan çıkarsak bize yer göstersinler. Kira da yardımcı olsunlar.” dedi.

MADEM YIKACAKTINIZ, NEDEN YAPMAMA

İZİN VERDİNİZ!

 

Daha önceden evi yanan ve hayırsever iş adamlarının yardımlarıyla yaptırdığı evde çocukları ve torunlarıyla yaşamını sürdüren Şükran Zozik ise, “Bundan 2 ay önce evim yandı. Evimin yangın raporlarını da Büyükşehir Belediyesine götürüp verdim. Herhangi bir yardımları olmadı. Hayırsever iş adamları evimi yapmaya başladı. O zaman evim yapılırken bize hiçbir sorun çıkarmadılar. Şimdi ise yıkım kararı var. Madem bu evleri yıkacaksın, neden zamanında yeni evi yapmama izin verdiniz? Neden bize masraf yaptırdınız? Kış günü, gidecek yerimiz yok.”şeklinde dert yandı. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Trabzon'da Kaza ucuz atlatıldı

Trabzon'da Kaza ucuz atlatıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir