Ana Sayfa Siyaset Odadaki kavga cezayla bitti

Odadaki kavga cezayla bitti

Başkan Bıçakçıoğlu’na makamında yapılan saldırıda Bıçakçıoğlu’na 90 gün ceza verilirken Fikret Aydın’a ise 75 gün ceza verildi

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2017 Pazartesi 11:49
Odadaki kavga cezayla bitti

Başkan Bıçakçıoğlu’na makamında yapılan saldırıda Bıçakçıoğlu’na 90 gün ceza verilirken Fikret Aydın’a ise 75 gün ceza verildi

Trabzon'da 2015 Haziran seçimleri öncesinde Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu ve iş adamı Fikret Aydın arasında yaşanan kavgayla ilgili mahkeme kararını verdi. 2015 yılı Haziran ayında Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu ve iş adamı Fikret Aydın’ın Beşikdüzü Belediyesinde yaşadıkları tartışma ve kavga mahkemeye taşındı. Vakfıkebir Asliye Ceza Mahkemesi birbirlerinden davası olan Bıçakçıoğlu ve Aydın’ı cezalandırdı.

Sonuçlanan Mahkeme neticesinde Vakfıkebir Asliye Ceza Mahkemesinin Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nu 90 gün (2700 TL) adli para cezası ile cezalandırdı. Mahkeme kararında ayrıca Bıçakçıoğlu’nun geçmişte aldığı cezada gündeme geldi. Kararda, “İlgili sanık hakkında hüküm kesinleştiğinde, Ankara 10. Sulh Ceza Mahkemesinin 27.03.2012 karar ve 11.05.2012 kesinleşme tarihli hükmün açıklanmasının değerlendirilmesi bakımından ihtarda bulunulmasına karar verildi” denildi. Mahkeme iş adamı Fikret Aydın’a ise 75 gün, (1875 TL) adli para cezası verdi.

 

Fikret Aydın’a verilen cezada 5 yıl içerisinde kasten bir suç işlememesi durumunda hükmün ortadan kaldırılarak davanın düşürüleceğine karar verileceği ibaresi de yer aldı. Hatırlanacağı üzere kavga yaşandıktan sonra Bıçakçıoğlu, AK Partili isimlerle birlikte o dönem makamında bir toplantı yapmış ve Aydın'ı kendisini darp etmek ve ısırmakla suçlamıştı. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Bak Trabzon'da

Bakan Bak Trabzon'da

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir