Ana Sayfa Trabzon Haber O İşçiye Başkan'dan Ödül

O İşçiye Başkan'dan Ödül

Gümrükçüoğlu, davranışıyla takdir toplayan işçiyi altınla ödüllendirdi

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2017 Pazartesi 14:03
O İşçiye Başkan'dan Ödül

ycı ve Belediye çalışanı Salim Altuntaş’ı makamında kabul eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Salim Altuntaş kardeşimiz kar yağışının yoğun olduğu günlerde insan sevgisi ve uygarlığın şehri olan Trabzon’umuzda, bizlere çok güzel bir hatırayı yaşattı” dedi.

Yaşanan olayın Trabzon halkının tümünün ve şehre hizmet eden çalışanların yaşattığı ve yaşadığı örneklerden birisi olduğuna dikkat çeken Gümrükçüoğlu, “Yoğun kar günlerinde aynı arkadaşlarımız parklarımızda ve bahçelerimizde kuşlarımıza bile zaman ayırdılar. Yemleme istasyonları kurarak kuşlarımızı, sokak hayvanlarımızı hayatta tutmaya gayret ettiler. Salim kardeşimiz bunun çok güzel bir örneğini yaşattı bizlere. Temiz yüreğiyle canlıyı sevmek, onları da yaşatmak duygusuyla birlikte Zağnos Vadisi’ndeki kuğularımızın bulunduğu gölün donması sonucu onların oradan çıkması için gayret gösterdi. Baktı ki onları oradan alamıyor, o buz gibi suyun içine girdi ve kuğuları kendi yavrusu gibi kucaklayarak dışarı aldı. Hem ortamını hem beslenmesini temin etti. Bu güzel insanlık duygusu için biz kendisine çok teşekkür ediyoruz. Trabzon insanı budur. Sevgi ve saygılarımı sunarak Salim kardeşimize küçük bir hediye takdim etmek istiyorum. Bu, tabii ki onun güzel yüreğinin, attığı adımının karşılığı değildir, sadece bir hatıradır. Salim kardeşimiz Trabzon’un; barışın kardeşliğin, her canlının yaşam hakkının en güzel şekilde tesis edildiği şehir olduğunu herkese göstermiştir” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu'nun takdir toplayan davranışından dolayı altınla ödüllendirdiği Altuntaş ise, teşekkür ederek yaşananları şöyle anlattı: “O gün sabah 8’de mesaiye başladığımda çevredeki hayvanları kontrol ederken o hayvanları gördüm gölün içinde. Önce kürekle buzları kırıp onları çıkartmayı denedim. Başarılı olamayınca su geçirmez yağmurluk tulumu giyinerek buzun içine girdim, hayvanları çıkarttım. Bizim orada sıcak yerimiz var. Kuğuları iki gün boyunca orada besledik. Başta Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere müdürlerimiz o günlerde bizlere bu konuda sürekli tembihlerde bulundular. Bizde görevimizi yapmaya çalıştık.”


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yayla evinde ölü bulundu

Yayla evinde ölü bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir