Ana Sayfa Eğitim Mutlu bir KTÜ hedefliyoruz

Mutlu bir KTÜ hedefliyoruz

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektör Adayı Prof. Dr. Orhan Aydın tüm bileşenlerinin mutlu olduğu bir KTÜ hedeflediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2016 Çarşamba 14:35
Mutlu bir KTÜ hedefliyoruz

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektör Adayı Prof. Dr. Orhan Aydın tüm bileşenlerinin mutlu olduğu bir KTÜ hedeflediğini söyledi. Üniversitede yıllardır dönmeyen, pas tutmuş çarklar olduğunu belirten Aydın, “Bunları döndüreceğiz. Bütün bileşenleri ile KTÜ mensubu olmanın ne kadar özel bir duygu olduğunu herkese hissettireceğiz. Yöneticilik bir bütünü organize etmektir. Biz bütünü tasarlıyoruz. Üniversiteler paraları olmadığı için yapması gereken işlerden feragat edemezler. Üniversiteler zaten ülkelerin ekonomik kaynak oluşturma merkezleridir. Kaynak oluşturamıyorsanız zaten yapısal sorunlarınız var demektir.” dedi.

KTÜ BÜTÇESİ BAŞKA ÜNİVERSİTEYİ BİLE DÖNDÜRÜR

 

Aydın şöyle devam eti: “KTÜ verimli yönetildiğinde bütçesi ile bir başka üniversiteyi bile aynı anda döndürebilecek kadar zengin bir üniversitedir. Öğretim üyelerine bilimsel etkinlik destekleri, küresel ölçekte etkili üniversitelerde çalışma olanakları, bahar şenlikleri gibi konular üzerinde uzun uzun konuşmaya gerek olmayan basit konular. Bunların hepsi vizyon ve projecilikle kolayca aşılır. Sen KTÜ'sün her sene iş birliği için kapını çalan üniversitelerin çoğunu ‘kusura bakmayın, küresel ölçekte ilk 500'de olmayan okullarla çalışmıyoruz’ diye reddetmen lazım.” Aydın “KTܒnün nasıl bir değer ve nasıl bir marka olduğunun farkında olmazsanız bu tür sorunlar yaşamanız doğal. Bakın, normal demiyorum. Çünkü normal değil. Ama doğal, beklenen bir şey. Çünkü yönetmek ve idare etmek farklı şeylerdir.” ifadelerini kullandı. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir