Ana Sayfa Siyaset MHP'de referandum çatlağı

MHP'de referandum çatlağı

YENİ Anayasanın TBMM’den geçmesinin ardından MHP’deki iç çekişme dışa vurdu.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2017 Pazartesi 16:02
MHP'de referandum çatlağı

YENİ Anayasanın TBMM’den geçmesinin ardından MHP’deki iç çekişme dışa vurdu.

Eski İl Başkanı Muammer Demeli yaptığı açıklamada referandumda ‘Hayır’ oyu vereceğini söylerken İl Başkanı Nihat Birinci, MHP’nin tavrının ‘Evet’ olacağını söyledi. Birinci Demeli’ye bugün cevap verecek.

YENİ anayasa maddelerinin mecliste kabulü ile MHP kanadında farklı sesler yükselmesine neden oldu. MHP Trabzon Eski İl Başkanı Muammer Demeli yaptığı açıklamada referandumda hayır oyu vereceğini ve bununla da kalmayıp, kapı kapı gezip, başkanlık sisteminin Türkiyeyi getireceği karanlık kuyuyu herkese anlatacağını ifade etti.

Türk seçmeninde bir bozkurt ihyası olduğunu, kesinlikle kimsenin boyunduruğu altına girmeyeceğini söyleyen Demeli, Buradan hodri meydan diyorum, MHPli, AK Partili kim olursa olsun. Gelsin benimle bir TV programına katılsın. Ben dersime çalıştım gelsin beni  evete ikna etsin. Başkanlık sistemiyle gelecek federasyon yapısı ve eyaletleri. Yerel yönetimler yasası ile ülkenin nasıl bölüneceğini. Hepsini konuşalım. Vekil ise vekil il başkanı ise il başkanı. Hepsi ile madde madde tartışalım. şeklinde konuştu. 

 

MHP Trabzon Eski İl Başkanı Muammer Demelinin açıklamalarından sonra MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci bugün Demeliye geniş çaplı bir basın açıklaması ile cevap vereceğini duyurdu.  Bilindiği üzere Birinci, Genel Merkezin genel tavrı doğrultusunda hareket edeceğini belirtmiş ve evet oyu kullanacaklarını ifade etmişti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Bak Trabzon'da

Bakan Bak Trabzon'da

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir