Ana Sayfa Siyaset Mhp İl Başkanı Demeli:5084 Sayılı Kanunun Süresinin Uzatılmalı

Mhp İl Başkanı Demeli:5084 Sayılı Kanunun Süresinin Uzatılmalı

Trabzon Haber-KOBİ'lere büyük katkı sağlayan ve yıl sonu itibariyle uygulama süresi sona erecek 5084 sayılı kanunun uygulama süresinin uzatılmasını istedi

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 20:59
Mhp İl Başkanı Demeli:5084 Sayılı Kanunun Süresinin Uzatılmalı

MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, KOBİ'lere büyük katkı sağlayan ve yıl sonu itibariyle uygulama süresi sona erecek 5084 sayılı kanunun uygulama süresinin uzatılmasını isteyerek, "43 bin 769 kişi bu kanun sayesinde iş bulma imkanına kavuşmuştu" dedi.

Demeli yaptığı yazılı açıklamada, 5084 sayılı Teşvik Yasası'na değinerek,

"Yasa, KOBİ'lerimiz ve esnafımızın üretimine bir katkı olmakta, bilhassa küçük ölçekli üreticilerimiz ve esnafımız yanında işçi çalıştırabilme imkanlarını maksimuma çıkarabilmekteydi. Böylece hem işsizlik kısmen azalmakta hem 43 bin 769 kişi bu kanun sayesinde iş bulma imkanına kavuşmuştu" dedi.

Bu yasadan yararlanan kişilerin Aralık 2012'den itibaren mağdur olacağını ifade eden Demeli, "Trabzon'da 2 bin 108 iş yerini ve 43 bin 769 işçiyi ilgilendiren, Trabzon ekonomisinin ve insanının az da olsa nefes almasını sağlayacak bu kanun 31 Aralık 2012 tarih sonrası rafa kaldıracaklardır" ifadesini kullandı.

Demeli, 5084 sayılı teşvik kanunun uzatılmasını istediklerini belirterek,

"Toplam maliyeti 153 milyon TL olan bu teşviki vermemek, ekonomimizin içinde bulunduğu durumu göstermesi açısından da önemlidir" şeklinde konuştu.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
sanalbasin.com üyesidir